تخم مرغ در همدان روی شیب ارزانی قرار گرفت

همدان- ایرنا- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از کاهش قیمت تخم مرغ در این استان خبر داد و گفت: نرخ این ماده غذایی که در هفته گذشته افزایش یافته بود اکنون در شیب ارزانی نشسته و به ثبات می‌رسد.

حمیدرضا متین روز چهارشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در حال حاضر هر کیلو تخم‌مرغ بر اساس نرخ ستاد تنظیم بازار ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان و قیمت هر شانه از این ماده غذایی هم ۳۰ تا ۳۱ هزار تومان است.  

او خاطرنشان کرد: بی‌تردید ریز و درشت بودن تخم مرغها در تفاوت وزن و قیمت آن تاثیرگذار است به طوری که نرخ شانه‌های ریز تا ۲۸ هزار تومان هم می‌رسد.  

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان گفت: ۲ عامل افزایش قیمت نهاده‌های دامی و صادرات و جاذبه آن در شرایط رشد نرخ ارز، موجب شد تا بازار تخم مرغ نیز دچار تحول شود. 

متین افزود: صادرات با وجود عوارض هنوز برای صادرکنندگان صرفه اقتصادی دارد اما با تدابیر صورت گرفته و توقف این روند شاهد کاهش نرخ تخم مرغ و تثبیت قیمت آن در روزهای آتی هستیم.  

او خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توقف صادرات تخم‌مرغ، از التهاب بازار کاسته شده، کمبودی در همدان وجود ندارد و فراوانی به بازار بازگشته است.  

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان از مردم خواست موارد گرانفروشی را از طریق سامانه تلفنی و پیامکی ۱۲۴ به بازرسان ما اطلاع دهند تا با آن‌ها برخورد شود.  

روزانه ۶۰ تا ۷۰ تُن تخم‌مرغ در بازار همدان توزیع می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =