موکب‌داران اربعین در کمک‌های مومنانه مشارکت کنند

یزد- ایرنا - رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات یزد گفت: با توجه به شیوع کرونا و دستور ستاد مرکزی اربعین حسینی مبنی بر برگزار نشدن پیاده روی ویژه این مناسبت مهم معنوی، موکب‌داران با مشارکت در تامین کمک‌های مومنانه می‌توانند به نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا خدمات رسانی کنند.

محمدرضا جعفری خرمی روز چهارشنبه در گفت و گوبا خبرنگار ایرنا، با بیان اینکه پرونده برپایی موکب‌های اربعین حسینی برای اعزام به عتباتت عالیات به دلیل کرونا بسته است، افزود: بنابر اعلام دولت عراق، امسال پذیرش زائران  اربعین حسینی ممنوع و آیین راهپیمایی اربعین حسینی تعطیل است و در این زمینه ویزایی صادر نمی شود.

وی ادامه داد: امسال به خاطر ممنوعیت ورود زائر خارجی به عراق و مخاطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا، موکب ها نمی‌توانند فعالیت کنند و خیرانی و موکب دارانی که مایل هستند در امور خیریه مشارکت  داشته باشند، می توانند با کمک مومنانه در بازسازی حرم های مطهر مشارکت کنند.

۴۲ موکب استان یزد ، در اربعین حسینی (ع) سال گذشته با همکاری ۲ هزار نفر از خادمان و نیروهای مردمی با استقرار در مرز چذابه و  شهرهای کربلا، کاظمین، نجف و مسیر نجف تا کربلا علاوه بر اسکان زایران، با غذای گرم از آنها پذیرایی کردند.

سال ۱۳۹۸ ، افزون بر ۶۵ هزار زائر یزدی از مناطق مختلف استان در پیاده‌روی اربعین امسال شرکت کردند که نسبت به سال ۱۳۹۷ حدود ۲ برابر افزایش داشت.

حرکت خودجوش کاروان اربعین حسینی به سمت مرزهای شلمچه و چذابه و حضور در کنگره اربعین در عراق از سال ۱۳۹۲ شکل گرفت و هر سال بر عظمت و شکوه این حرکت مردمی و دینی افزوده شد که امسال به دلیل شیوع کرونا این راه پیمایی متوقف شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =