۶۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس بیرجند حاضر می‌شوند

بیرجند - ایرنا - مدیر آموزش و پرورش شهرستان بیرجند گفت: در حال حاضر با توجه به راه‌اندازی نسخه جدید نرم‌افزار شاد و تعریف کلاس‌ها در آن و نگرانی والدین به لحاظ شروع فصل پاییز حدود ۶۵ درصد دانش‌آموزان در مدارس حضور دارند و بقیه دانش‌آموزان از روش‌های جایگزین استفاده می‌کنند.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی آموزش و پرورش بیرجند، محمدحسین یکه‌خانی در حاشیه بازدید معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش از مدارس این شهرستان گفت: بیش از ۶۵ هزار دانش‌آموز در مدارس شهرستان بیرجند در حال تحصیل هستند که با تمهیدات اندیشیده شده توسط همکاران مدیریت شهرستان و عوامل اجرایی مدارس سال تحصیلی جاری در نیمه شهریورماه با کمترین مشکل و دغدغه آغاز شد و با استقبال بیش از ۸۵ درصد دانش‌آموزان رو به ‌رو شد.

وی اظهار داشت: همکارانم در مدارس شهرستان بیرجند وضعیت تک تک دانش‌آموزان را به لحاظ برخورداری از امکانات آموزشی مورد بررسی قرار دادند و برای دانش‌آموزانی که به دلایل مختلف امکان استقاده از فضای مجازی را ندارند از روش‌های جایگزین مانند برگزاری کلاس‌های حضوری و تهیه درسنامه استفاده کردند.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند با اشاره به لزوم حمایت همه جانبه از همکاران عنوان کرد: تلاش کرده‌ایم در تمامی مدارس اینترنت و فضای لازم را برای تولید محتوا مهیا کنیم تا همکاران بدون دغدغه در ساعاتی که در آموزشگاه حضور دارند نسبت به تولید محتوا اقدام کنند.

وی از ارسال دستورالعمل‌های لازم به مدارس خبر داد و گفت: به صورت مستمر توسط تیم‌های نظارتی مدیریت روند اجرای پروتکل‌های بهداشتی در مدارس مورد ارزیابی قرار می‌گیرد که خوشبختانه تاکنون شاهد مشکل خاصی نبودیم.

یکه‌خانی با اشاره به برگزاری حضوری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در ۱۲ حوزه امتحانی شهرستان بیرجند افزود: خوشبختانه امتحانات نهایی پایه دوازدهم با رعایت تمامی پروتکل‌های بهداشتی و بدون مشکل در شهرستان بیرجند همزمان با سراسر کشور برگزار شد که دانش‌آموزان دبیرستان فرزانگان بیرجند موفق به کسب رتبه اول مدارس استان خراسان جنوبی در میانگین نمرات امتحان نهایی شدند.

وی از اتمام کار تولید محتوا در تمامی پایه‌ها توسط گروه‌های آموزشی شهرستان بیرجند خبر داد و گفت: به همت کارشناسان فناوری و گروه‌های آموزشی شهرستان برای تمامی دروس در همه پایه‌ها تولید محتوا انجام شده است که به تدریج در اختیار همکاران قرار می‌گیرد همچنین از سال گذشته و همزمان با راه‌اندازی آموزش‌های تلویزیونی کارگروه درس شیمی در شهرستان بیرجند تشکیل و تدریس‌های انجام شده توسط همکاران برای پخش در شبکه ملی ارسال شد.

وی به برگزاری جشنواره فیلم رشد در مدارس این شهرستان اشاره و اضافه کرد: با برنامه‌ریزی صورت گرفته توسط همکاران حوزه پژوهش مدیریت جشنواره فیلم رشد در بیش از ۸۰ درصد مدارس شهرستان بیرجند اکران شد و بیش از ۵۰ هزار دانش‌آموز از فیلم‌های آن بهره بردند.

مدیر آموزش و پرورش بیرجند در بازدید «رضوان حکیم زاده» از آموزشگاه‌های علامه حلی دختران، محدثه و کاشی نیلوفر، گزارشی از اقدامات مدیریت آموزش و پرورش این شهرستان ارائه کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش دیروز (سه‌شنبه) وارد خراسان جنوبی شد و مدرسه پویا دخترانه علامه حلی شهر بیرجند را افتتاح کرد.

سرکشی از مدارس، نشست ویدئو کنفرانسی با مدیران مدارس و سفر به شهرستان سربیشه از برنامه‌های سفر ۲ روزه معاون وزیر آموزش و پرورش به خراسان جنوبی است.

استان خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان و ۱۲ منطقه آموزشی دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =