وقوع ۳۷ زمین لرزه ۴ ریشتر و بیشتر در تابستان ۹۹

تهران - ایرنا - مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از وقوع ۳۷ زمین لرزه چهار ریشتر و بیشتر در تابستان ۱۳۹۹ خبر داد.

حسین درخشان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام این مطلب افزود: در تابستان ۱۳۹۹ در مجموع ۳۷ زمین لرزه چهار ریشتر و بیشتر در سطح کشور به وقوع پیوست که سه مورد آن خساراتی داشت و منجر به ارائه خدمات امدادی به آسیب دیدگان و متاثرین از این زلزله ها شده است.

وی ادامه داد: در سه ماهه تابستان امسال و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در پوشش فوری و به هنگام به آسیب دیدگان زلزله های یادشده هزار و ۴۵۱ نفر از  افراد آسیب دیده و متاثر از زلزله امدادرسانی و ۵۹۹ نفر دیگر نیز در چادر های امدادی اسکان اضطراری و موقت یافته اند.

مدیر مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر مهمترین زمین لرزه های به وقوع پیوسته در تابستان امسال را  زمین لرزه ۵.۱ ریشتری رامیان (گلستان) در ۱۷ شهریور  - ساعت ۰۲:۰۴ عنوان کرد.

درخشان توضیح داد: در سه ماه تابستان و در ارائه خدمات امدادی به زلزله زدگان یک هزار و ۳۳۲ نفر امدادرسانی شدند، ۵۹۴ نفر با برپایی ۱۶۴ دستگاه چادر امدادی اسکان اضطراری یافتند، ۹۳۵ تخته پتو، ۴۲۲ تخته موکت، ۷۳۹ بسته غذایی شرایط اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث، سه هزار و ۲۵۶ بطری آب معدنی، هزار و ۹۰۰  قرص نان و ۱۹۷ ست بهداشتی در میان زلزله زدگان توزیع شد.

درخشان از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =