کاهش ۳۳ درصدی ماموریت‌های امداد و نجات ترافیکی در تابستان ۹۹

تهران - ایرنا - معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از کاهش ۳۳ درصدی ماموریت های امداد و نجات ترافیکی در تابستان ۹۹ نسبت به مدت مشابه در تابستان ۹۸ خبر داد.

محمدباقر محمدی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با ارائه آخرین گزارش ماموریت های امداد و نجات در تابستان ۱۳۹۹ افزود: در تابستان امسال چهار هزار و ۷۳۶ ماموریت امداد و نجات ترافیکی توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر در سطح کشور به انجام رسید، که منجر به انتقال سه هزار و ۱۱۸ مصدوم به مراکز درمانی و بیمارستانی و ارائه ۹۰۴ مورد خدمات امداد و کمک های اولیه سرپایی در محل وقوع این حوادث به مصدومین سوانح ترافیکی شد.

وی ادامه داد: طبق آخرین آمار و اطلاعات ارزیابی شده در سامانه های عملیاتی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر، بیشترین ماموریت امداد و نجات ترافیکی فصل تابستان به ترتیب در استان های گلستان با ۴۴۴ مورد ( ۹ درصد از کل ماموریت های  ترافیکی)، مازندران با ۴۰۷ مورد( ۸.۵ درصد از کل ماموریت های ترافیکی) و اصفهان  با ۳۵۰ مورد( ۷ درصد از کل ماموریت های ترافیکی) انجام شده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: ۲۳ درصد از ماموریت های ترافیکی در محور های برون شهری سه استان شمالی کشور به انجام رسیده است.

 کاهش ۳۶ درصدی عملیات نجات فنی در سوانح ترافیکی در تابستان ۹۹ نسبت به مدت مشابه ۹۸

محمدی توضیح داد: همچنین در تابستان ۱۳۹۹ توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۷۷۳ مورد عملیات نجات فنی در سوانح ترافیکی در سطح کشور به انجام رسید، که منجر به رهاسازی ۹۰۱ نفر در محور های برون شهری شد.

وی اظهار داشت: در تابستان امسال بیشترین عملیات نجات فنی در سوانح ترافیکی به ترتیب در استان های کرمان با ۹۷ مورد (۱۲.۵ درصد از کل عملیات نجات فنی)، قزوین با ۶۴ مورد(۸ درصد از کل عملیات نجات فنی)،  فارس  با ۶۲ مورد(۸ درصد از کل عملیات نجات فنی) و اصفهان با ۵۱ مورد ( ۶.۵ درصد از کل عملیات نجات فنی) انجام شده است.

وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت‌های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش‌های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =