چین: روزانه بیش از ۲۰ هزار بار مورد حمله سایبری قرار می گیریم

پکن- ایرنا- سخنگوی وزارت امور خارجه چین با بیان اینکه «آمریکا بزرگترین منبع حملات سایبری علیه چین است» گفت: بر اساس گزارش ها، سامانه کنترل صنعتی چین به طور میانگین روزانه بیش از ۲۰ هزار بار مورد حمله سایبری قرار گرفته و از خارج رصد می شود.

به گزارش ایرنا «وانگ ون بین» شامگاه سه شنبه در جمع خبرنگاران در پکن افزود: اهداف این رصدها شامل تجهیزات و سامانه های کنترل صنعتی سایبری در صنایع کلیدی مانند انرژی داخلی، تولید و ارتباطات است.

او تاکید کرد: در مقایسه با انواع دیگر حملات سایبری، عملیات شناسایی سایبری فوق الذکر احتمالاً دارای پیشینه قوی دولتی است.

وانگ گفت: چین هنوز یکی از آسیب دیدگان اصلی از حملات سایبری است و حملات سایبری به این کشور در دوران شیوع کرونا بیش از پیش افزایش یافته است.

بر اساس گزارش داده های نظارت بر امنیت شبکه اینترنت چین در نیمه اول سال ۲۰۲۰ میلادی که مرکز ملی واکنش اضطراری اینترنت چین اخیراً منتشر کرده حملات سایبری به چین از خارج از کشور همچنان در حال افزایش است و آمریکا بزرگترین منبع حملات سایبری علیه چین بوده است.

این مقام وزارت خارجه چین «حمله سایبری را چالش مشترک همه کشورها» عنوان کرد و گفت: چین همواره پیشنهاد کرده است همه کشورها بر اساس احترام متقابل، برابری و سود مشترک، گفت و گو و همکاری را تقویت بخشند تا به طور مشترک با این چالش مقابله کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =