کرونا، موجب تعطیلی بازار هفتگی شهر رامجرد مرودشت شد

شیراز-ایرنا-معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان مرودشت گفت: به سبب افزایش شمار مبتلایان به بیماری کرونا در این منطقه و نیز رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی، از امروز (هشتم مهرماه ۹۹) بازار هفتگی شهر رامجرد از توابع این شهرستان تا اطلاع بعدی و کاهش روند شیوع این بیماری، تعطیل شد.    

رهام پیکری، سه‌شنبه بیان داشت: سایر بازارها و مراکز خرید این شهرستان نیز در صورت رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی و عدم استفاده شهروندان از ماسک، تعطیل می‌شود.
وی، از مردم خواست برای قطع زنجیره انتقال این بیماری تا حد امکان از حضور در تجمع‌ها خودداری کرده و رعایت فاصله‌گذاری فیزیکی و پروتکل‌های بهداشتی را جدی بگیرند.

دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت نشود، اعمال محدودیت‌ها شدیدتر خواهد شد

رییس شبکه بهداشت، درمان شهرستان مرودشت نیز در این باره گفت: با توجه به تداوم روند افزایشی بیماران کرونایی در چند روز اخیر و عدم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از سوی اصناف و مشاغل به ناچار باید محدودیت‌های شدیدتری اعمال شود که تعطیلی بازارها یکی از گزینه‌های جدی است.

مجید اکبرزاده افزود: طبق مصوبه کمیته مقابله با کرونا شهرستان مرودشت، بازدیدهای مشترکی با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط از بازار و مراکز خرید شهرستان این انجام می‌شود و در صورت عدم همکاری بازاریان و اصناف در اجرای پروتکل‌های بهداشتی و الزام استفاده از ماسک، ناگزیر به تعطیلی بازار خواهیم شد. 

وی ادامه داد: در تمام اداره‌ها، محیط‌های کار و اشتغال از جمله بازارها، پاساژها و اصناف مختلف، رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک الزامی و اجباری است و به مراجعه کنندگانی که ماسک نداشته باشند، خدمات ارائه نمی‌شود ضمن اینکه ناظران و بازرسان بر این امور نظارت جدی خواهند داشت و مدیران این مجموعه‌ها نیز در این مورد مسوولیت دارند.

شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.

بنا به گفته سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا ظهر امروز (هشتم مهرماه 99) تاکنون ۴۵۳ هزار و ۶۳۷ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۲۰۷ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۲۵ هزار و ۹۸۶ نفر رسیده است.

بر اساس اظهارات سیما سادات لاری، استان‌های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان و یزد در وضعیت قرمز هستند. استان‌های کردستان، هرمزگان، فارس و گلستان نیز در وضعیت هشدار قرار دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =