۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۲۲:۱۲
کد خبرنگار: 1794
کد خبر: 84059461
۰ نفر

برچسب‌ها

استیضاح شهردار الوند غیرقانونی اعلام شد

قزوین - ایرنا -رییس شورای اسلامی شهر الوند گفت:استیضاح شهردار الوند غیرقانونی است و احمدزاده کرمانی همچنان باید به کار خود در شهرداری ادامه دهد.

به گزارش ایرنا، سهراب ذاکری شامگاه سه شنبه با اشاره به خبری که پیرامون استیضاح شهردار الوند در برخی رسانه‌ها منتشر شده بود، گفت: روند قانونی استیضاح شهردار از سوی شورا به این شکل است که مطابق ماده ۸۳ قانون شوراها چنانچه یک یا چند نفر از اعضای شورای شهر به عملکرد شهردار اعتراض یا ایرادی داشته باشند ابتدا توسط رییس شورا موارد را به صورت روشن به شهردار تذکر خواهند داد.  
وی افزود: در صورت رعایت نشدن مفاد مورد تذکر، موضوع به شکل سوال مطرح می‌شود که در این صورت رییس شورا سوال را کتبا به شهردار اطلاع خواهند داد و حداکثر ظرف ۱٠ روز پس از ابلاغ، شهردار موظف به حضور در جلسه عادی یا فوق العاده شورا و پاسخ به سوال است.  
رییس شورای اسلامی شهر الوند تصریح کرد: چنانچه شهردار از حضور استنکاف ورزیده یا پاسخ او قانع کننده تشخیص داده نشود طی جلسه دیگری موضوع مجددا به صورت استیضاح که حداقل به امضای یک سوم اعضای شورا رسیده باشد، ارائه می‌شود.
ذاکری ادامه داد: فاصله ابلاغ تا تشکیل جلسه که از طرف رییس شورا تعیین می‌شود حداکثر ۱٠ روز خواهد بود و شورا پس از طرح سوال یا سوالات و جواب شهردار، رای موافق یا مخالف خواهد داد.  
وی بیان داشت: در صورتی که شورا با اکثریت دو سوم کل اعضا رای مخالف دهد شهردار از کار برکنار می‌شود و فرد جدیدی از شورا انتخاب خواهد شد.  
رییس شورای اسلامی شهر الوند در ادامه با اشاره به جلسه غیرقانونی استیضاح این شهردار، گفت: در حالی که صرفا ۲ تن از اعضای شورا اقدام به طرح سوال از شهردار کرده بودند و مراحل قانونی استیضاح طی نشده بود، متاسفانه نایب رییس شورا بدون اطلاع دادن به رییس شورا و بی التفات به مفاد قانونی اقدام به برگزاری جلسه‌ای کرده که اساسا به دلیل رعایت نشدن هیچکدام از مواردی که در ماده ۸۳ قانون شوراها آمده، غیرقانونی است.
وی افزود: همچنین با استعلاماتی که از معاونت عمرانی استانداری، دفتر امور شهری استانداری و فرمانداری شهرستان البرز پیرامون این جلسه صورت گرفت نهادهای مربوبط بر غیرقانونی بودن این استیضاح تاکید کردند.
ذاکری گفت:با توجه به این توضیحات، روح الله احمدزاده کرمانی شهردار الوند همچنان به عنوان شهردار الوند به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =