تامین نیازهای سازمان آتش نشانی قزوین ضروری است

قزوین- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر گفت:تامین نیازهای سازمان آتش نشانی قزوین برای چابک سازی امدادرسانی و توجه به مسائل رفاهی نیروهای پرتلاش نجاتگر ضروری است و باید برنامه ریزی‌های لازم در این زمینه صورت گیرد.

به گزارش ایرنا، حکمت الله داودی سه شنبه شب در جلسه علنی شورا ضمن گرامیداشت روز ملی ایمنی و آتش نشانی و یاد و خاطره شهدای آتش نشان، افزود: آتش‌نشانان، مجاهدان عرصه ایثار و فداکاری هستند که بی ادعا و خالصانه در برابر حوادث طبیعی و پیش بینی نشده جان خود را در طبق اخلاص می‌گذارند تا آسایش و رفاه شهروندان تامین شود.
افزود: بی شک شغل آتش نشانی یکی از مشاغل مهم و در عین حال سخت و مخاطره آمیز است و باید برای حل مشکلات صاحبان این شغل برنامه ریزی لازم صورت گیرد.
داودی تصریح کرد: هم اینک شهرداری قزوین به عنوان یکی از به‌روزترین سازمان‌های امداد و نجات و اطفای حریق شهری ایران شناخته می‌شود ولی تا رسیدن به نقطه ایده آل و مطلوب فاصله دارد.
سرپرست سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قزوین نیز در این نشست با ارائه آمار عملیات‌های انجام شده از اجرای طرح ایمن سازی در بازار قزوین به عنوان یکی از اولویت‌های برنامه‌های این سازمان خبر داد و گفت: هم اکنون ۵۰ نقطه آسیب خیز در این منطقه، شناسایی شده است.
قدیر موسی خانی اظهار داشت:هرگونه حادثه طبیعی و غیرطبیعی به ویژه آتش سوزی در بازار سنتی قزوین که مکان استراتژیک تجاری، تاریخی، فرهنگی و مذهبی به شمار می‌رود، می‌تواند ابعاد مختلفی به خود گرفته و خسارات جانی و مالی بسیاری را با خود به همراه داشته باشد.
این مسوول با بیان اینکه ۸۵ درصد حوادث و آتش سوزی‌ها را می‌توان پیش بینی کرد، افزود: لزوم همراهی و مشارکت شهروندان در رعایت موارد ایمنی نقش موثری در کاهش حوادث و آتش سوزی‌ها دارد.
وی با بیان اینکه هشت ایستگاه آتش‌نشانی در مناطق مختلف قزوین فعال هستند، اضافه کرد: تعداد ایستگاه‌های آتش‌نشانی قزوین با اضافه شدن ایستگاه‌های در حال ساخت شهرک دانش و اندیشه در سال آینده به ۱۲ ایستگاه افزایش می‌یابد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =