سه مجموعه وقفی قزوین به طرح اقدام ملی مسکن واگذار می‌شود

قزوین - ایرنا - مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین گفت: سه مجموعه وقفی استان قزوین به متراژ ۳۱ هزار متر مربع به طرح اقدام ملی مسکن واگذار می‌شود تا شاهد تسریع در ساخت و ساز این پروژه و خانه دار شدن مردم استان باشیم.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از زمین‌های طرح اقدام ملی مسکن در جمع خبرنگاران،  اظهار داشت: در راستای طرح اقدام ملی مسکن به همراه مدیر کل راه و شهرسازی استان از سه مجموعه موقوفه در شهرستان قزوین بازدید به عمل آمد.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: به دنبال این بازدید مقرر شد که در صورت امکان، براساس تفاهم نامه سازمان اوقاف و امور خیریه و وزارت راه و شهرسازی این اراضی در راستای طرح اقدام ملی مسکن واگذار شود و در اختیار خانواده‌های متوسط جامعه قرار گیرد.
 وی گفت: امیدواریم واگذاری زمین‌های موجود سبب تسریع در ساخت و ساز پروژه اقدام ملی مسکن و در نتیجه آن خانه دار شدن مردم استان قزوین به قیمت مناسب و منطقی شود.
این مسوول عنوان کرد: امروز از سه مجموعه در شهر اقبالیه با ۱۱ هزار متر مربع، یک قطعه زمین در ناحیه منفصل شهری چوبیندر با ۱۰ هزار متر مربع و یک مجموعه در شهر قزوین با ۱۰ هزار متر مربع بازدید شد و امیدواریم که با تفاهمی که وجود دارد و با توجه به نیاز جامعه به مسکن ارزان قیمت در این سه مجموعه مسکن احداث شود.
 مجیدی گفت: براساس این واگذاری‌ها احیای موقوفات هم انجام می‌شود که براساس آن می‌توانیم نیت‌های واقفان را در زمینه فعالیت مذهبی و فرهنگی ساری و جاری کنیم.  
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان قزوین افزود: امروز مجموعه اوقاف استان قزوین از اینکه سهمی در راستای خانه دار شدن مردم دارد بسیار خوشحال است و امیدواریم این واگذاری سبب خانه دار شدن افراد متوسط جامعه در این وضعیت اقتصادی شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =