دولت ۳۲ میلیارد ریال در روستاهای بخش مرکزی لارستان سرمایه‌گذاری کرد

لارستان- ایرنا-۱۰ طرح عمرانی، تولیدی و ورزشی با اعتباری افزون بر ۳۲ میلیارد ریال در روستاهای بخش مرکزی شهرستان لارستان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان، سه‌شنبه در آیین افتتاح شماری از این طرح‌ها گفت: مجتمع گلخانه‌ای تولید زعفران در روستای براک، آب شیرن کن صنعتی، و چندین پارک محله‌ای از جمله این طرح‌ها به شمار می‌آید.

جلیل حسنی اظهار داشت: مجتمع گلخانه‌ای زعفران روستای براک با سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای ۱۰۰ نفر یکی از طرح‌های مهم تولیدی و در راستای جهش تولید است.

وی بیان کرد: آب شیرین کن صنعتی نیز با اعتباری افزون بر ۸۰۰ میلیون ریال و تامین آب شرب سالم برای حدود ۹۰۰ خانوار روستای کهنه بخش مرکزی از دیگر طرح‌های مهمی است که با همکاری خیران و اداره آب و فاضلاب شهرستان لارستان به بهره‌برداری رسید.

همچنین امروز (هشتم مهرماه ۹۹) چندین پارک محله‌ای در روستاهای علی‌آباد، زاهد محمود، اوه و هرمود میرخویی با حضور شماری از مسوولان اجرایی استانی و محلی مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

فرماندار ویژه لارستان در این زمینه نیز بیان داشت: برای احداث این پارک‌ها و تهیه تجهیزات، وسایل تفریحی و بازی‌های کودکانه آن، پنج میلیارد ریال توسط دهیاری‌ها هزینه شده است.

وی، ساخت ۲ زمین چمن مصنوعی در روستاهای هرمود میرخویی با اعتباری افزون بر چهار میلیارد ریال و در زمینی به مساحت یک هزار و ۲۰۰ متر مربع و همچنین زمین چمن مصنوعی شهید حاج قاسم سلیمانی در فضایی به وسعت یک هزار مترمربع در روستای کهنه با اعتباری حدود سه میلیارد ریال را از طرح‌هایی عنوان کرد که عملیات ساخت آنها در روستاهای بخش مرکزی لارستان آغاز شده است.

تابستان ۹۹ و در ۶ ماه نخست امسال، افزون بر چهار هزار میلیارد ریال طرح‌های عمرانی و اقتصادی در شهرستان لارستان یا به بهره‌برداری رسید و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

یکی از طرح‌های مهم و شاخصی که در تابستان ۹۹ در لارستان به بهره‌برداری، نیروگاه برق خوشیدی با سرمایه‌گذاری افزون بر ۱۲ میلیون یورو در روستای کورده این شهرستان بود که به صورت ارتباط راه دور با حضور رییس جمهوری و وزیر نیرو افتتاح شد.

در هفته دولت (دوم تا هشتم شهریور) امسال نیز بییش از ۸۰ طرح عمرانی و اقتصادی در بخش‌های مختلف کشاورزی، راه، آب، گازرسانی، برق رسانی، آموزش، بهداشت و درمان، منابع طبیعی و صنعت در این شهرستان افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز شد.

شهرستان لارستان به مرکزیت لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =