سیستم مانیتورینگ ۲۰ کلاس آنلاین در دبیرستان هوشمند کرمانشاه رونمایی شد

کرمانشاه- ایرنا- سیستم کنترل و مانیتورینگ همزمان ۲۰ کلاس آنلاین در دبیرستان غیردولتی هوشمند آموزش و پرورش ناحیه یک شهر کرمانشاه برای نخستین بار در کشور روز سه‌شنبه با حضور جمعی از مسوولان استانی رونمایی شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در این مراسم ضمن تبریک ایام گرامیداشت هفته دفاع مقدس به اهمیت استمرار آموزش در شرایط بحرانی کنونی اشاره کرد و گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا در اواخر سال گذشته و ادامه فرآیند آموزش به صورت غیرحضوری، یکی از لازمه‌های این امر مهم ایجاد مکان مناسب برای تولید محتوای آموزشی بود که با همت مجموعه همکاران اولین استودیو تولید محتوای آموزشی سطح کشور در دبیرستان هوشمند راه‌اندازی شد.

مجید یزدان پناه افزود: تمام محتواهای آماده شده با کیفیت مطلوب برای انتشار عمومی به صدا و سیمای مرکز استان تحویل داده شده است و از این حیث جزو استان‌های پیشرو کشور بوده و هستیم.

او با اشاره به ویژگی‌های این طرح و تاثیر آن در آموزش آنلاین، اظهار داشت: با توجه به اینکه در این برهه دانش‌آموزان در واحد آموزشی حضور فیزیکی ندارند، از طریق این سیستم که برای اولین بار در سطح کشور در دبیرستان غیردولتی هوشمند کرمانشاه راه‌اندازی شد، می‌توان بهترین بازخورد را در آموزش گرفت و به طور همزمان با ۲۰ کلاس درسی مجازی ارتباط برقرار کرد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در ادامه تلاش‌های دست‌اندرکاران نظام تعلیم و تربیت را در شرایط سخت کنونی کم نظیر و فداکارانه خواند و خاطرنشان ساخت: همکاران فرهنگی در کنار مدافعان سلامت همواره در خط مقدم بوده و هستند و لحظه‌ای در استمرار فرآیند مقدس تعلیم و تربیت و تلاش در این وادی فروگذار نخواهند کرد.

وی گریزی هم به کسب رتبه‌های برتر کشور توسط آموزش و پرورش در حوزه‌های مختلف زد و عنوان کرد: هر موفقیتی حاصل خرد جمعی و تفکر سیستمی است که در آموزش و پرورش استان کرمانشاه ساری و جاری است.

در این آیین که فرماندار کرمانشاه، جانشین ارشد نظامی آجا در غرب کشور و جمعی از مسؤولین استانی و فرهنگی حضور داشتند از دانش‌آموزانی که در جشنواره گرامیداشت هفته دفاع مقدس حائز رتبه برتر شدند، با اهدا لوح تقدیر و جوایزی تجلیل شد.

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۳۵۰ هزار دانش آموز دارد.