۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۲۲
کد خبرنگار: 1880
کد خبر: 84059217
۱ نفر

برچسب‌ها

دیوان پادشاهی کویت درگذشت امیر این کشور را تایید کرد

تهران - ایرنا- دیوان پادشاهی کویت عصر سه شنبه درگذشت شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح امیر این کشور را تایید کرد.

به گزارش ایرنا، امیر کویت امروز در سن ۹۱ سالگی در امریکا درگذشت.

طارق المزرم سخنگوی دولت کویت پیشتر شایعات و اخبار منتشره در خصوص درگذشت امیر این کشور را تکذیب کرده بود.

دیوان پادشاهی کویت نیز قبل از این از همگان خواست که اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت امیر این کشور را از منابع رسمی دنبال کنند و به اخبار مغرضانه و شایعات در این باره توجهی نکنند.

امیر کویت ۲۳ جولای برای ادامه تکمیل روند درمان خود و بنا به توصیه تیم پزشکان به آمریکا رفت.

امیر کویت همچنین چندی پیش در یکی از بیمارستان‌های کشور خود عمل جراحی موفقیت‌آمیزی داشت.

ساعاتی پیش،  فعالان شبکه های اجتماعی اخباری را درباره درگذشت صباح الاحمد الجابر المبارک الصباح امیر کویت، به دنبال وخامت حالش در یکی از بیمارستان‌های آمریکا منتشر کردند.

شبکه های تلویزیونی کویت نیز عصر امروز با تایید خبر درگذشت امیر این کشور با قطع برنامه های عادی خود اقدام به پخش قرآن کریم کردند.

شیخ صباح الاحمد الجابر الصباح پنجمین حاکم کویت، از زمان تشکیل این کشور در ۵۹ سال پیش بود که روز سه شنبه در سن ۹۱ سالگی درگذشت.

امیر فقید کویت پس از استقلال این کشور در سال ۱۹۶۱ پنجمین حاکم کویت بود که این سمت را عهده دار شد. وی در سال ۲۰۰۶ و بعد از اینکه  ۴ دهه وزیر خارجه کویت بود، قدرت را به دست گرفت و تا امروز نیز سمت امیری کویت را بر عهده داشت .

جایگاهی که شیخ صباح در زندگی به دست آورد به دلیل فعالیت نزدیک به ۴۰ ساله وی به عنوان وزیر خارجه است که باعث شد وی بتواند نقش مهمی در سیاست‌های داخلی و خارجی کویت و منطقه ایفا کند.

او نقش مهمی در حل بحران‌های متعدد از جمله جنگ عراق و ایران داشت و به خاطر تجارب شخصی همواره یک میانجی مورد قبول از سوی طرف‌های مختلف شناخته می‌شد.

این میانجیگری‌ها پس از به قدرت رسیدن شیخ صباح در سال ۲۰۰۶ نیز ادامه یافت تا اینکه در سال ۲۰۱۴ از سوی سازمان ملل متحد به عنوان رهبر فعالیت‌های بشردوستانه معرفی شد؛  عنوانی که تا پیش از آن به کسی داده نشده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =