بادامچیان: حزب موتلفه اسیر گذشته نیست

تهران- ایرنا- دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، این تشکل را اسیر گذشته ندانست و مهمترین مساله این تشکل اصولگرا را انتخابات ۱۴۰۰ عنوان کرد و گفت: این انتخابات به اندازه گام دوم مهم و سرنوشت‌ساز است.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از روابط عمومی حزب موتلفه اسلامی، «اسدالله بادامچیان» که در اجلاس دبیران استان‌های این حزب سخن می‌گفت، با اشاره به اهداف تشکل متبوعش در سپهر سیاسی اظهارداشت: در نظام جمهوری اسلامی نیز آنچه که از دست ما به ‌عنوان یک حزب بر می‌آمده انجام داده‌ایم.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: حزب موتلفه حزبی دولتی نیست، حزبی منزوی هم نیست، بلکه حزبی است که در درون نظام انجام ‌وظیفه می‌کند.

بادامچیان تأکید کرد: باید با نگاه صحیح آنچه که واقعیت است را بشناسیم و به آن عمل کنیم.

وی با بیان اینکه موتلفه اسلامی فرزند زمان خویش است، خاطرنشان کرد: موتلفه اسیر گذشته نیست و نمی‌تواند باشد و همواره در اندیشه شناخت زمان، شرایط، وظایف و تکالیف است که این وظیفه هر حزب اسلامی است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: حزبی که از گنجینه گذشته خود بهره نگیرد و از حال غافل بماند منزوی و محدود به سوابق می‌شود.

بادامچیان افزود: حزبی که آینده‌نگر و آینده‌ساز نباشد هم دستخوش رویدادها و حوادث جاری می‌شود.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: حزبی که هویت، موقعیت، امکانات و موانع را واقع‌گرایانه نداند و فراتر یا فروتر از توان خویش به میدان بیاید، آسیب می‌بیند.

بادامچیان به برنامه‌های حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ۱۴۰۰، اشاره کرد و گفت: مهمترین مسئله فعلی حزب موتلفه اسلامی انتخابات ۱۴۰۰ است که قرار است در گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شود؛ بنابراین به همان اندازه که گام دوم مهم و سرنوشت‌ساز است مساله انتخابات این دوره نیز مهم و سرنوشت‌ساز است.

وی گفت: برای انجام یک وظیفه مطلوب، به یک تحول نیاز است که این تحول در رهنمود چهاردهم خرداد امسال از سوی مقام معظم رهبری تبیین و بیان شد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی تاکید کرد: باید همه ظرفیت‌ها از احزاب گرفته تا نهادها، دستگاه‌ها و افراد در این زمینه به‌کار گرفته شوند.

بادامچیان افزود: بنابراین موتلفه اسلامی نیز بر اساس واقع‌گرایی با تحلیل درست و سعی بر تصمیم جمعی برای اقدام یکپارچه، برنامه خاص خودش را دارد.

وی همچنین به برنامه‌های حزب موتلفه اسلامی در انتخابات شوراها اشاره کرد و با تاکید بر حضور جدی موتلفه اسلامی در انتخابات‌های پیش‌رو گفت: سیاست موتلفه در انتخابات شوراهای پیش رو، ائتلاف استانی با مسئولیت دبیر استان حزب موتلفه اسلامی در هر استان است.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی افزود: در انتخابات شوراها همه احزاب و گروه‌ها از هم‌اکنون مشغول فعالیت هستند، برخی‌ها نیز که هوس ریاست جمهوری دارند دنبال این هستند که در انتخابات، شوراها را ابزار ریاست‌جمهوری خود کنند.

بادامچیان درباره انتخابات ریاست جمهوری هم گفت: در انتخابات ریاست جمهوری بر اساس سیاست‌گذاری شورای مرکزی حزب اقدام مستقل و حضور جدی خواهیم داشت؛ لیکن در مورد این اقدام با همه تشکل‌ها و گروه‌ها تعامل و ارتباط برقرار خواهیم کرد و کوشش می‌کنیم که با اقدام جمعی و جامع و مورد پذیرش همه نیروهای انقلاب عمل کنیم.

وی ادامه داد: تصمیم به تغییر باید بر اساس واقع‌گرایی، تصمیم جمعی و اقدام یکپارچه باشد.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی، تصریح کرد: درباره مسائل مربوط به انتخابات در شورای مرکزی، معاونت سیاسی و معاونت مطالعات و برنامه‌ریزی حزب موتلفه اسلامی بحث‌های جدی طولانی داشتیم و شورای مرکزی حزب، تصمیم نهایی خود را برای چگونگی حضور در انتخابات تصویب کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha