علنی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی خیانت به آرمان فلسطین است

تهران - ایرنا - جمعیت دفاع از ملت فلسطین تاکید کرد: اقدام برخی رژیم‌های عربی در علنی سازی و توسعه و تعمیق توافقات با رژیم کودک کش صهیونیستی اقدامی در تضاد با دستورات صریح دین اسلام و قران کریم بوده و خیانتی بزرگ به آرمان مقدس فلسطین و قدس شریف است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، جمعیت دفاع از ملت فلسطین در بیانیه‌ای به مناسبت روز همبستگی با کودکان و نوجوانان فلسطین اعلام کرد: نهم مهر سالروز شهادت مظلومانه کودکی فلسطینی است که در منظر و مرأی دوربین‌های تلویزیونی توسط تیرهای مستقیم نظامیان رژیم اشغالگر و کودک کش صهیونیستی و در آغوش پدر به شهادت رسید.

این بیانیه می‌افزاید: ۲۰ سال پیش در چنین روزی نهم مهر ماه ۱۳۷۹ محمد الدره ۱۲ ساله در آغوش پدرش به شهادت رسید. جز معدود بیانیه‌های تقبیحی و محکومیت برخی دولت‌ها و مجامع بین‌المللی هیچ اتفاق دیگری رخ نداد. حال آنکه بر اساس همه کنوانسیون‌های پذیرفته شده بین‌المللی این اقدام صهیونیست‌ها یک جنایت جنگی محسوب شده و باید در مراجع قضایی بین‌المللی چون دادگاه کیفری بین‌المللی مطرح و جانیان این اتفاق محاکمه و محکوم می‌شدند. اما جهان دید و هیچ نکرد.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین در این بیانیه با گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای مقاومت ضد صهیونیستی خصوصا شهید مظلوم و خردسال فلسطین محمد الدره از همه مجامع بین‌المللی درخواست کرده تا به وظیفه قانونی خود که برای آن تاسیس شده‌اند عمل کرده و جنایتکاران صهیونیست را مورد پیگرد قرار دهند. تردیدی نیست که بر اساس مقررات بین المللی این جنایت شامل مرور زمان نشده و همچنان قابلیت پیگیری قضایی و حقوقی را دارد.

در این بیانیه آمده است: سکوت دولت‌ها و مجامع بین‌المللی موجب تشویق اشغالگران صهیونیست برای افزایش و گسترش اقدامات جنایتکارانه‌شان علیه ملت فلسطین و ملل منطقه خواهد شد، بر این اساس انفعال و سکوت دولت‌ها جهان و سازمان‌های بین‌المللی را برابر رژیم صهیونیستی پذیرفتنی نبوده و به شدت محکوم می‌کنیم.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین تصریح کرد: اقدام برخی رژیم‌های عربی در علنی سازی و توسعه و تعمیق توافقات با رژیم کودک کش صهیونیستی اقدامی در تضاد با دستورات صریح دین اسلام و قران کریم بوده و خیانتی بزرگ به آرمان مقدس فلسطین و قدس شریف و نیز اهانتی آشکار به احساسات ملل مسلمان است.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: تردیدی نیست این هم‌پیمانی با اشغالگران صهیونیست نه تنها مزیتی برای این دولت ها ندارد بلکه حجم عظیمی از تهدیدات را به سمت آنها روانه خواهد کرد و همچنین صهیونیست‌ها را در شدت بخشی به جنایات شان در جغرافیای فلسطین تشویق می‌کند، جنایاتی که امضاء کنندگان توافق با صهیونیست‌ها در آن سهیم هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =