۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۱۶
کد خبرنگار: 1383
کد خبر: 84059124
۰ نفر

برچسب‌ها

فروش خودروهای معیوب در سایت دیوار

تهران- ایرنا- فرمانده انتظامی غرب استان تهران گفت: اعضای باند حرفه ای کلاهبرداری که از طریق فروش خودروهای معیوب در سایت دیواراقدام به کلاهبرداری کرده بودند، توسط پلیس شناسایی و دستگیر شدند.

به گزارش پلیس غرب استان تهران، سردار محسن خانچرلی روز سه شنبه اظهار داشت: در پی شکایت افرادی مبنی بر این که به روش خرید خودرو از طریق سایت دیوار از آنها، کلاهبرداری شده، مأموران پلیس آگاهی غرب استان تهران، بررسی موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

این مقام ارشد انتظامی بیان داشت:افرادی از طریق آگهی در سایت دیوار، اقدام به فروش خودروهای معیوب به شهروندان می کردند، بدین گونه که ابتدا یک دستگاه خودروی سالم را به خریدار معرفی کرده و سپس با هماهنگی دفترخانه اسناد رسمی، اقدام به تنظیم اسناد انتقال مالکیت خودروی معیوب و مورد دار می کردند.

 خانچرلی افزود: اعضای این باند، خودروی سالم و معیوب را از قبل در حوالی دفترخانه پارک کرده و پس از دریافت کامل مبلغ مورد معامله با تحویل سوئیچ خودرو به خریدار، به بهانه ای از دفترخانه خارج و متواری می شدند.

فرمانده انتظامی استان غرب استان ادامه داد: با تشکیل تیم عملیاتی و فعالیت های اطلاعاتی گسترده، محل فعالیت اعضاء این باند حرفه ای کلاهبرداری در باغستان شهریار شناسایی و پس از هماهنگی قضائی، پنج متهم در عملیاتی ویژه دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

وی افزود: متهمان در بازجویی های تخصصی پلیس به انجام کلاهبرداری با همدستی ۲ متهم دیگر که سرکرده های اصلی باند بودند، اعتراف کردند و در جریان عملیاتی دیگر، سرکرده های اصلی این باند حرفه ای که قصد خروج از کشور را داشتند با سرعت عمل ماموران دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی غرب استان تهران با اشاره به تشکیل ۱۱۴ فقره پرونده کلاهبرداری به این شیوه در پلیس آگاهی استان افزود: متهمان دستگیر شده با انجام تحقیقات فنی و مواجهه با مدارک و مستندات موجود ضمن پذیرش بزه انتسابی و اعتراف به کلاهبرداری مبلغ ۲۰ میلیارد ریال، پس از تکمیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =