وزیر کشور عراق: عاملان حمله موشکی در بغداد شناسایی شدند

بغداد - ایرنا - «عثمان الغانمی» وزیر کشور عراق یک روز پس از حمله موشکی به منطقه «الرضوانیه» در حوالی فرودگاه بین‌المللی بغداد، امروز (سه‌شنبه) از شناسایی عاملان این حمله خبر داد.

به گزارش ایرنا به نقل از «میدل ایست نیوز»، الغانمی در کنفرانس مطبوعاتی در کربلا، با بیان اینکه اتفاق دیروز در حوالی فرودگاه بغداد که در جریان آن یک واحد مسکونی هدف قرار گرفت، جنایتی وحشتاک بود، گفت: وزارت کشور با بررسی‌های خود توانست عاملان این جنایت را شناسایی کند.
در حمله موشکی دیروز به نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد که به یک منزل مسکونی اصابت کرد، هفت نفر از جمله چند کودک و زن کشته و زخمی شدند.
در همین راستا، فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق در واکنش به این حمله بیانیه‌ای صادر کرد.
در بیانیه فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق آمده است: در شرایطی که دولت و نیروهای امنیتی تمام تلاش خود را در راه حفظ منافع شهروندان و حفاظت از آنها و گسترش قانون و حمایت از ثبات به‌کار می‌گیرند، برخی باندهای جنایتکار و گروه‌های قانون‌شکن به اعمال وحشیانه خود ادامه داده و جنایت‌هایی در حق شهروندان و با هدف ایجاد هرج و مرج و رعب و وحشت در میان مردم عراق مرتکب می‌شوند.
بیانیه فرماندهی ستاد عملیات مشترک عراق افزود که این باندهای جنایتکار در اقدامی ناجوانمردانه در محله «البوشعبان» (البوعامر) در منطقه الرضوانیه بغداد یک منزل مسکونی را از منطقه «حی الجهاد» هدف اصابت راکت قرار داده و 5 نفر شامل 3 کودک و دو زن را شهید و دو کودک دیگر را مجروح کردند.
در پی این جنایت «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر و فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق دستور داد، نیروهای امنیتی و مقامات امنیتی مقصر در این حادثه را به جرم عدم انجام وظایف امنیتی خود دستگیر کنند و هر کس که در انجام وظایفش کوتاهی کرده و اجازه چنین جنایت‌هایی را می‌دهد نیز مجازات شود.
نخست‌وزیر همچنین دستور داد تا تحقیقات فوری در خصوص این حادثه و پیگرد قانونی جنایتکاران با صرف نظر از وابستگی و ارتباطات آنها، انجام شود تا با شدیدترین مجازات به سزای اعمال خود برسند.
الکاظمی تاکید کرد که همه دستگاه‌های امنیتی عراق باید تلاش‌های اطلاعاتی و امنیتی خود در مرحله کنونی را افزایش داده تا مانع از جنایت‌های این چنینی شوند.
وی همچنین تاکید کرد که نباید به این باندهای جنایتکار اجازه داد، بدون رسیدن به سزای اعمالشان در جامعه حضور داشته باشند و امنیت را بازیچه قرار دهند.
همچنین شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی مختلف نیز از جمله «نوری المالکی» (رهبر ائتلاف دولت قانون)، «مقتدی صدر»، «سید عمار حکیم»، «هادی العامری» (رهبر ائتلاف الفتح) و «اکرم الکعبی» (دبیرکل جنبش مقاومت النجباء) این حادثه را محکوم و خواستار شناسایی، معرفی و مجازات عاملان آن شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha