۱۲۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قم بستری شدند

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲۵ بیمار جدید کرونایی در بیمارستان ها و مراکز درمانی قم بستری شدند.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت بیماری کووید ۱۹ در قم اظهار داشت: طی شبانه روز منتهی به هشتم مهرماه ۱۷۰ تَن نیز با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این استان مورد پذیرش قرار گرفتند.

قدیر با اشاره به ترخیص ۱۱۵ تَن از بیمارانی که در روزهای گذشته بستری شده بودند افزود: در حال حاضر ۷۳۹ تَن در بیمارستان های قم بستری می باشند که وضعیت جسمانی ۱۴۵ تَن از آنها وخیم است.

رئیس علوم پزشکی قم یادآور شد: هشت تَن از بیمارانی که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود نیز جان خود را از دست دادند.

وضعیت کرونا در قم از روز بیستم شهریورماه و به دنبال افزایش قابل توجه بیماران و مبتلایان این بیماری فوق قرمز شده است.

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد، ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد./

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =