۷۵۳ تن فرآورده های لبنی از یک واحد تولیدی گیلان صادر شد

رشت - ایرنا - مدیرعامل شرکت پگاه گیلان از صادرات ۷۵۳ تن فرآورده های لبنی طی نیمه نخست امسال به ارزش ۱۱.۷ میلیارد تومان توسط این شرکت خبر داد.

موسی اسماعیل زاده  عصر سه شنبه در نشستی خبری اظهار داشت: ۸۰ درصد از میزان صادرات این شرکت خامه و مابقی آن پنیر و شیرهای طعم دار بود که به کشورهای  افغانستان، عراق و آذربایجان صادر شده است.

وی با اشاره به تولیدات جدید این واحد صنعتی اظهار کرد: تا یک ماه آینده کره لاکتیکی و پنیر سیاهمزگی (پنیر سنتی در گیلان) در شرکت پگاه گیلان تولید می شود و بنا داریم علاوه بر این محصولات؛ در سال جهش تولید نوشیدنی و ماست سر شیردار نیز تولید کنیم.

وی به پرداخت بدهی به دامداران نیز اشاره و اظهار کرد : بدهی به دامداران از ۵۰ روز سال گذشته به ۳۰ روز در سالجاری کاهش یافته است؛ ضمن آنکه هیچ  معوقه بانکی نداریم.

اسماعیل زاده در ادامه از عرضه ۲۰ درصد از سهام پگاه گیلان به تازگی در بورس خبر داد و گفت: با توجه به وضعیت کنونی بازار بورس در حال حاضر میزان بیشتری از این سهام را در این بازار عرضه نکردیم اما میزان عرضه شده تا کنون برای سهامداران دارای منفعت بوده است.

وی سلامت محصولات را حائز اهمیت دانست و گفت: شیری که در کارخانه تخلیه می شود باید مجوز دامپزشکی داشته باشد وگرنه برگشت داده می شود و مردم از سلامت شیر وارد شده به کارخانه و سلامت محصول در فرآیند فرآوری مطمئن باشند.

مدیرعامل این شرکت در مورد قیمت محصولات لبنیات نیز اظهار کرد: تمام قیمت‌ها بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار تعیین می‌شود و در زمینه مصرف لبنیات در استان گیلان در شش ماهه اول سال کاهشی نداشتیم.

شرکت صنایع ایران برای حدود ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی کرده است

مدیرعامل شرکت صنایع شیر ایران هم در پیام ویدئویی به شورای ارتباطات پگاه گفت: در حال حاضر شرکت صنایع ایران برای حدود ۱۰ هزار نفر اشتغالزایی کرده است و با بیش از ۱۶۵ هزار فروشگاه ارتباط تجاری دارد.

عبدااله قدوسی با بیان اینکه اصحاب رسانه نقش مهمی در جهت آگاهی  مردم  و سلامتی جامعه دارند، اظهار داشت: توسعه لبنیات در دنیا توسعه سلامتی است.  

وی با اشاره به تولید بیش از ۸۰۰ نوع محصول گفت: شرکت صنایع شیر ایران ۶۴ نشان ایمنی و سلامت  از سازمان غذا و دارو دارد.

وی با اشاره به تاریخچه ای از تاسیس نخستین شرکت محصولات لبنی در کشور اظهار داشت: شرکت های لبنیات که بیش از ۶۵ سال قدمت دارند ابتدا به منظور سلامت دانش اموزان و تامین شیر رایگان دانش اموزان  تشکیل شد که در سال ۳۳ در توافقی سه جانبه بین سازمان یونیسف، وزارت بهداشت و برنامه بودجه؛ تولید و توزیع شیررایگان به مدارس  در دستور کار قرار گرفت.

قدوسی اظهار کرد: در راستای سلامت دانش اموزان چندین سال  در کنار دولت بودیم و سال گذشته چندین استان محروم در دستور کار بودند و امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا آموزش به صورت فضای مجازی دنبال می شود.

 وی  با بیان اینکه  براساس آمار وزارت بهداشت؛ پوکی استخوان در کشور به سنین  ۴۰ تا ۴۵ سال رسیده است و ۹۰ درصد مردم از کمبود کلسیم رنج می برند، اظهار کرد: یکی از راهکارهای رفع این مشکلات افزایش  سرانه شیراست که رسانه ها می توانند نقش موثری در این ارتباط داشته باشند.

مدیرعامل شزکت صنایع شیر ایران با اشاره به اینکه استان گیلان از استانهایی است که زنجیره شیر از تولید تا مصرف کامل است، اظهار داشت: در گیلان برای افزایش تولید شیر، دامداری صنعتی افتتاح شده و امیدواریم که در پخش محصولات نیز به ما کمک کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =