مراجع تقلید: مسلمانان مانع عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شوند

قم - ایرنا - مراجع عظام تقلید موضع دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در موضوع عادی سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی را قاطعانه پاسخ دادند و خواستار ممانعت مسلمانان از این اقدام ننگین شدند.

به گزارش عصر سه شنبه مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام و المسلمین حمید شهریاری طی استفتایی از مراجع عظام تقلید خواستار بیان حکم شرعی عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی شد.

در این نامه که برای تعدادی از مراجع عظام تقلید و علمای اعلام ارسال شده است ضمن اشاره به اینکه «این ارتباط علاوه بر مشروعیت بخشی به رژیم منحوس و نامشروع صهیونیستی موجب تجویز سلب حقوق مسلم فلسطینیان، زیر پا نهادن آرمان های نظام اسلامی و قدس شریف، تضعیف امت واحده اسلامی و ایجاد شقاق و در نهایت همراهی با دشمنان خداوند متعال و پیامبر اعظم(ص) است»، در خصوص عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی از محضر مراجع معظم استفتاء شده است.

آیات عظام ناصر مکارم شیرازی، حسین نوری همدانی و سید محمد علی علوی گرگانی در پاسخ های جداگانه به این استفتا، این کار را خیانت به قرآن و امت اسلامی دانسته و خواستار تحریم روابط و ممانعت امت اسلامی از اینگونه اقدامات شدند.

لازم به ذکر است، تعداد دیگری از علما نیز همچون آیات گرامی، محفوظی، مبشر کاشانی و امین خراسانی نیز پاسخ های مشابهی را در این موضوع صادر کرده اند.

قرارداد سازش میان امارات متحده عربی و بحرین با رژیم صهیونیستی بیست و پنجم شهریورماه در حضور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به صورت رسمی امضا شد.

رژیم صهیونیستی با امارات متحده عربی و بحرین روابط خود را عادی کرده و این ۲ کشور نیز به همراه عربستان سعودی به هواپیماهای اسرائیلی اجازه دادند که از حریم هوایی آن ها استفاده کنند؛ مسأله ای که بسیاری آن را خیانت به آرمان ملت فلسطین خواندند.

به دنبال آغاز روابط رسمی میان ابوظبی و منامه و تل‌آویو، تماس‌ها و دیدارهای زیادی در روزهای اخیر میان دو طرف انجام شد که واکنش شدید برخی کشورهای منطقه از جمله فلسطینی‌ها را به دنبال داشت./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =