۴۸ هزار واحد روستایی توسط بنیاد مسکن قزوین نوسازی شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین گفت : با توجه به سیاست‌های راهبردی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تاکنون بیش از ۴۸ هزار واحد روستایی در استان قزوین بهسازی و نوسازی شده‌است.

به گزارش ایرنا؛ اصغر گونجی روز سه‌شنبه در مراسم بازدید استاندار قزوین از بنیاد مسکن استان قزوین افزود: در این استان بیش از ۸۴۰ روستا وجود دارد که از این تعداد ۶۹۴ روستا بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند.

وی یادآورشد : همچنین از ۸۴۰ روستای استان ۶۷۰ روستا با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از طرح هادی روستایی برخوردار شده‌اند.

گونجی افزود: بیش از ۹۴ هزار مسکن روستایی در سطح استان قزوین وجود دارد که ۴۸ هزار واحد مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن نوسازی و بهسازی شده که بالغ بر ۵۱ درصد از خانه‌های روستایی استان قزوین را شامل می‌شود این درحالی است که میانگین کشوری نوسازی و بهسازی خانه‌های روستایی ۴۴ درصد است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین گفت : در حال حاضر بیش از ۱۸۰ روستای این استان نیازمند طرح بازنگری هستند که به اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی با بیان اینکه اجرای طرح هادی روستایی در استان قزوین از میانگین کشور بالاتر است، عنوان کرد: به منظور اجرای طرح هادی روستایی در ۴۷۱ روستای این استان تاکنون ۱۴۵ میلیارد تومان اعتبار هزینه شده است و از این تعداد ، عملیات اجرایی در ۷۸ روستا به طور کامل به اتمام رسیده است.

به گفته گونجی ، میانگین اجرای طرح هادی روستای در کل کشور ۵۱ درصد بوده که خوشبختانه این عدد در استان قزوین ۶۰ درصد است.

این مسوول خاطرنشان کرد: تاکنون بیش از ۵۸ هزار جلد سند مالکیت روستایی با همکارای ثبت اسناد در استان قزوین به ثبت رسیده است و در همین راستا نیز ۶ هزارو ۴۰۰ جلد در شهرهای زیر ۲۵ هزار جمعیت صورت گرفته است.

به گفته وی ، در مجموع می‌توان گفت بیش از ۶۵ هزار جلد سند روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر انجام گرفته و استان قزوین در این موضوع نیز از میانگین کشوری بالاتر است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =