شمار بازداشتی‏‌های تخلف مالی شورا و شهرداری بوشهر به ۲۱ نفر رسید

بوشهر-ایرنا- دادستان انقلاب اسلامی بوشهر گفت: شمار بازداشتی‏‌های مربوط به تخلف مالی شهرداری بوشهر با دستگیری پنجمین و ششمین عضو شورای شهر بوشهر به ۲۱ نفر افزایش یافت.

 علی حسن پور روز سه‏ شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: : این افراد حسب دستور قضایی بازداشت و تحقیق از آنها توسط اداره کل اطلاعات در حال انجام است.

وی بیان کرد: براین اساس از افراد بازداشت شده ۱۴ نفر از کارکنان شهرداری، یک نفر پیمانکار و ۶ نفر نیز عضو شورای شهر هستند.

وی ادامه داد: عزم دستگاه قضایی و نهادهای نظارتی برای برخورد با هرگونه تخطی و تخلفی در این زمینه جزم است و هیچ گونه مماشاتی با هیچ  فرد و یا گروهی نخواهد داشت.

حسن پور افزود:  روز گذشته نیز یکی از معاونان پیشین شهرداری بوشهر دستگیر شده بود.

دادستان بوشهر گفت: در پی رسیدگی به پرونده تخلف‌های مالی در شهرداری بوشهر بررسی‌ها دلالت بر این دارد که اتهاماتی از این حیث متوجه برخی از افراد در شورای شهر است. 

حسن پور ادامه داد: رسیدگی به اتهام افراد دستگیر شده در شعبه هفتم دادسرای عمومی و انقلاب بوشهر در حال انجام  است.

دادستان بوشهر گفت: پیش از این نیز در تداوم رسیدگی به پرونده سوء استفاده مالی در شهرداری بوشهر ۱۴ نفر از کارکنان این شهرداری و چهار نفر از اعضای شورای شهر به اتهام اختلاس حسب دستور قضایی از سوی اداره کل اطلاعات این استان دستگیر شده بودند.

وی بیان کرد: این افراد پس از تفهیم اتهام و صدور قرار تامین کیفری برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره کل اطلاعات استان بوشهر قرار دارند و پرونده در شعبه هفتم بازپرسی این دادسرا در جریان رسیدگی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =