آتش‌نشانی تهران پارسال ۷۱ هزار ماموریت انجام داد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه در یک سال گذشته بیش از ۷۱ هزار ماموریت توسط این سازمان انجام شده، گفت که از این میان ۲۵ درصد از ماموریت‌ها مربوط به آتش سوزی و ۶۵۰۰ مورد نیز مربوط به سایر حوادث بود.

به گزارش ایرنا، مهدی داوری روز سه‌شنبه در آئین گرامیداشت روز آتش نشان در سالن ایران زمین از اعتماد مردم به عنوان بزرگترین سرمایه سازمان آتش نشانی نام برد و افزود: آتش نشانی باید خود را برای ارتقای این اعتماد به روز کند.

وی ادامه داد: امروز برغم تحریم ها تجهیزات خوبی برای سازمان آتش نشانی تهیه شده که باید به نحو احسن از آن استفاده کرد.

داوری موضوع آموزش آتش نشانان را پراهمیت عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف اصلی سازمان اجرای آموزش های نیروهای این سازمان است که به طور جد در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم امسال نیز ادامه پیدا کند.

وی تاکید کرد: موضوع ایمنی شهر و ایجاد شهر تاب آور موجب افزایش احساس ایمنی و آرامش در شهروندان آن می شود که باید به این مورد توجه جدی داشته باشیم و شورای شهر تهران مصوبات خوبی در حوزه ایمنی داشته است.

به گفته داوری، خلاهایی وجود دارد که نیاز است سایر سازمان ها نیز ورود جدی داشته باشند اما مهمتر از همه اینها مشارکت و همکاری شهروندان است که اگر نباشد نمی توانیم راه را با سرعت مناسب طی کنیم.

وی با بیان اینکه امروز نگاه سازمان تنها به توسعه ایستگاه ها و تجهیزات نیست، گفت: تمام ساختمان های تازه ساخته شده امروز شامل مقررات ایمنی می شود و سرعت بازدید از این ساختمان ها افزایش پیدا کرده اما اراده سازمان این است که اجازه ندهد هیچ ساختمان ناایمنی در شهر پایان کار بگیرد.

داوری با اشاره به اینکه همه تلاش ها در سازمان آتش نشانی برای مقابله را بیماری کرونا انجام شده است، گفت: در شرایط سختی بیماری کووید ۱۹ همه آتش نشان ها حتی در دوره تعطیلات فروردین ماه نیز در خیابان ها حضور داشتند و تمام تلاش خود را بکار گرفتند.

وی یادآور شد: در این راستا تجهیزات ابتکاری به همت کارشناسان سازمان ساخته شد و مورد توجه مردم و حتی دنیا قرار گرفت.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با ۱۳۲ ایستگاه و ۵ هزار نیروی عملیاتی فعالیت دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها