دولت تدبیر و امید ۳۰ هزار میلیارد تومان طرح در آذربایجان‌غربی اجرا کرده است

ارومیه- ایرنا- استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌های دولت برای تحقق توسعه پایدار در استان، گفت: ۳۰ هزار میلیارد تومان طرح در استان افتتاح شده که با قیمت‌های امروز رقمی بیش از ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را شامل می‌شود.

محمدمهدی شهریاری روز سه‌شنبه در آیین افتتاح نخستین واحد بخار نیروگاه ارومیه اظهار داشت: افتتاح سد کرم آباد پلدشت، سد چپرآباد اشنویه، نیروگاه آبی سردشت، سد سیلوه پیرانشهر، تصفیه‌خانه‌های مهاباد، ارومیه، سلماس و خوی، آب رسانی روستایی و شهری، برق رسانی به روستاها و لایروبی انهار و رودخانه‌ها از جمله اقدامات شاخص وزارت نیرو در استان به شمار می‌رود.

وی افزود: طرح‌های فاخری در قالب پویش هرهفته_الف_ب_ایران در استان به بهره‌برداری رسیده است.

استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به برنامه‌ها و اقدامات وزارت نیرو در راستای احیای دریاچه ارومیه، افزود: سد "کانی سیب" و تونل انتقال آب به دریاچه ارومیه نیز به زودی افتتاح می‌شود.

شهریاری بیان کرد: علاوه بر افتتاح ۵۳۰ طرح برق رسانی در دولت دوازدهم، شاخص بهره‌مندی روستاییان از آب سالم نیز به ۷۶ درصد رسیده است.

وی افزود: تامین زیرساخت‌هایی چون نیروگاه، روند جذب سرمایه گذاری را تسهیل می‌کند و امسال بیش از سال گذشته موافقت‌نامه‌های اصولی سرمایه‌گذاری صادر شده است.

امروز با حضور وزیر نیرو، پنج طرح حوزه برق این وزارتخانه در آذربایجان‌غربی به بهره‌برداری می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =