۱۷میلیارد ریال تسهیلات کرونا در جوانرود پرداخت شد

کرمانشاه- ایرنا- معاون فرماندار جوانرود گفت: امسال ۱۷ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۲۲۳ طرح و اشتغالزایی ۲۳۶ نفر به مشاغل آسیب دیده از کرونا در بخش‌های مختلف این شهرستان پرداخت شده است.

کمال شهسواری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این تسهیلات به رسته های آسیب دیده از کرونا از جمله رانندگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری، کشاورزی، واحدهای صنعتی و صنفی، حوزه های ورزش، آموزش و فرهنگی و بهداشتی پرداخت شده است.

وی به تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی شهرستان جوانرود در سال‌جاری اشاره کرد و گفت: میزان تعهد اشتغال این دستگاه‌ها ۲ هزار نفر بوده که تاکنون ۶۸ درصد آن محقق شده است.

معاون فرماندار جوانرود به تسهیلات اشتغالزایی بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی حضرت امام (ره) در روستاهای این شهرستان نیز اشاره کرد و گفت: مجریان و تسهیل گران بنیاد برکت تاکنون در بیش از ۲۵ روستای شهرستان جوانرود ورود پیدا کرده اند.

شهسواری افزود: بنیاد برکت از ابتدای سالجاری تاکنون با پرداخت ۱۱۰ فقره تسهیلات پنج میلیون تا ۵۰ میلیون تومانی ۱۱۰ طرح اشتغالزا در روستاهای شهرستان جوانرود اجرا کرده است.

وی اظهار داشت: بیش از ۱۵۰ پرونده اشتعالزایی دیگر نیز توسط بنیاد برکت در شهرستان جوانرود در حال تکمیل پرونده یا پرداخت است.

شهسواری، به کاهش سه درصدی نرخ بیکاری استان کرمانشاه در سال ۹۸ نسبت به ۹۷ اشاره و یادآور شد: برای سال ۹۹ نیز کاهش نرخ  ۲.۵ درصدی برای استان پیش بینی شده است.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.