سرانه مرگ و میر ناشی از کرونا در فلسطین اشغالی از آمریکا پیشی گرفت

تهران- ایرنا- سرانه مرگ و میر روزانه بر اثر بیماری کووید-۱۹ در فلسطین اشغالی برای اولین بار از آمریکا به عنوان قرمزترین کشور جهان پیشی گرفت.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، یک کار گروه ویژه وابسته به اداره اطلاعات ارتش اسرائیل و مشاور وزارت بهداشت این رژیم اعلام کرد که موارد جدید روزانه ابتلا به کرونا در اسراییل همچنان بالاترین نرخ در جهان به حساب می‌آید.   

سرانه مرگ و میر روزانه میانگین یک هفته گذشته در اسراییل است که توسط این کار گروه ویژه محاسبه شده است. براساس داده‌ها، نرخ روزانه مرگ و میر هفته گذشته در فلسطین اشغالی ۳.۵ به ازای هر یک میلیون نفر است، درحالیکه این میزان برای آمریکا به عنوان کشوری که هنوز از لحاظ مبتلایان در رده اول جهان قرار دارد، بر روی عدد ۲.۲ به ازای هر میلیون قرار گرفت.

ساکنین فلسطین اشغالی از نظر سرانه موارد ابتلا جدید روزانه به کرونا با کشورهای دیگر بسیار فاصله دارند. براساس آمار وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی، آمار مرگ و میر ناشی از کرونا دیروز دوشنبه در اسراییل مجموعا از هزار و ۵۰۰ نفر گذر کرد و این درحالی است که آمار فوتی‌ها در سه هفته گذشته وضعیت وخیمی داشته و در این بازه ۵۰۰ نفر بر اثر کووید-۱۹ جان خود را در سرزمین های اشغالی از دست داده‌اند.     

از آنجاییکه شمار افراد مبتلا به کرونا و وخامت حال بیماران در فلسطین اشغالی ادامه دار است، امروز (سه شنبه) شمار فوتی‌ها به عدد هزار و ۵۰۷ رسید. در جریان تعطیلات یوم کیپور در فلسطین اشغالی شمار نمونه گیری برای آزمایش کرونا در مقایسه با هفته گذشته کاهش یافت که از این رو درصد آزمایش‌های مثبت رو به افزایش گذاشت و روز دوشنبه روی ۱۴.۸ درصد ایستاد.

یولی ادلشتاین وزیر بهداشت رژیم صهیونیستی امروز گفت که انتظار می‌رود قرنطینه کامل (در سرزمین های اشغالی) بیشتر از موعد مشخص یعنی یک هفته و نیم دیگر طول بکشد و در مقایسه با موج اول کرونا، مقررات محدود کننده به تدریج کاهش خواهد یافت.

طبق گزارش شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی معتقد است که قرنطینه شاید برای حدود یک ماه دیگر تمدید شود.

درحالیکه ساکنین فلسطین اشغالی اعتراضات گسترده‌ای را علیه سو مدیریت کابینه رژیم صهیونیستی در مقابله با کرونا برگزار کرده اند و از وضع موجود ناراضی هستند، شزی لوی مدیرکل وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی و ایتامار گروتو معاون وی در روزهای اخیر ابراز داشتند که ویروس کرونا تا ۱۱ اکتبر (۲۰ مهر) هم تحت کنترل قرار نخواهد گرفت.

پارلمان رژیم صهیونیستی قصد دارد امروز با تشکیل جلسه‌ای برای اعمال تغییرات در مقررات مبارزه با کرونا، اعتراضات ضد نتانیاهو که هفته‌های متوالی در سرزمین‌های اشغالی برگزار می‌شود را نیز محدود کند.

دفتر نتانیاهو نیز در بیانیه‌ای اعلام کرده که وی فهرستی از محورهای گفتگو را برای جلسه روز چهارشنبه کابینه آماده کرده که موضوع آمادگی نظام بهداشتی برای درمان هزار و ۵۰۰ بیمار تا روز پنجشنبه (۱۰ مهر) در فهرست این محورها قرار دارد.

هنوز مشخص نیست هراس نخست وزیر رژیم صهیونیستی نسبت به افزایش شمار مبتلایان از عدد ۷۵۵ در روز سه شنبه به میزان تقریبا دو برابر اعلام شده در طی دو روز، به چه علت است.

در دوره بحران ویروس کرونا و ناتوانی کابینه رژیم صهیونیستی برای مقابله با این ویروس، ۲۳۳ هزار و ۲۶۵ نفر در سرزمین های اشغالی در مجموع به کووید-۱۹ مبتلا شده اند و در همین مدت یک هزار و ۵۰۷ تن نیز جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =