فرماندار بجنورد: تیمداری شهرداری در لیگ کشتی منع قانونی دارد

بجنورد- ایرنا- فرماندار بجنورد گفت: بر اساس قانون، فعالیت شهرداری‌ها در زمینه تیمداری ممنوع است و وزارت کشور با ابلاغ دستورالعملی به شهرداری‌ها، از آنان خواسته تدابیر لازم برای واگذاری تیم‌های تحت حمایت خود را به عمل آورند.

غلامرضا عوض زاده روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به منع قانونی شهرداری بجنورد از تیمداری در عرصه کشتی، افزود: با استناد به نامه شماره ۱۷۸۴۲ معاونت عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزارت کشور، فعالیت شهرداری در زمینه تیمداری خلاف است و بر همین اساس هیات تطبیق فرمانداری شهرستان نیز تحمیل هرگونه بار مالی مضاعف بر دوش شهرداری را مغایر با قانون دانسته و با آن مخالف است.

وی افزود: شهرداری ها تنها می توانند از محل بند کد ۴۱۷۰۲ فصل دوم، نحوه هزینه کرد از مواد ۱۶ و ۱۷، برای رشته های ورزشی هزینه کنند و شورای شهر نیز می تواند از محل بودجه مصوب خود به کمک و مساعدت مالی از تیم ها اقدام کند.

عوض زاده با اشاره به تمایل برخی از اعضای شوای شهر بجنورد به حمایت شهرداری از تیم کشتی، تصریح کرد: در واقع اگر اراده و نیت شورای شهر به نفع تیمداری کشتی استان بود، باید آنرا در بودجه سالانه پیش بینی می کرد ولی با این وجود با ارائه متمم توسط شهرداری و شورای شهر می توان این امر را بررسی کرد.

عوض زاده در خصوص حواشی مخالفت فرمانداری با تیم داری شهرداری بجنورد در لیگ کشتی آزاد، اظهار داشت: هیات تطبیق اگرچه مستقر در فرمانداری است ولی این هیات متشکل از سه عضو شامل معاون فرماندار، رییس دادگستری شهرستان و نماینده شورای عالی استان است و فرمانداری برای تایید و یا رد مصوبات این هیات تنها یک رای دارد.

فرماندار بجنورد افزود: در واقع نباید اینگونه تلقی شود که فرمانداری به تنهایی دارای اختیار تام در رد و یا تایید مصوبات است.

وی با اشاره به اینکه با دستور استاندار تیم کشتی استان با نام «اترک خراسان شمالی» تمرینات خود را آغاز کرده است، خاطرنشان کرد: شورای شهر بجنورد در صورت اعتراض به مصوبه هیات تطبیق شهرستان می تواند با مراجعه به هیات حل اختلاف استان، که متشکل از استاندار، مدیرکل دادگستری استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان ها است، اعتراض خود را اعلام کند و حال آنکه با وجود پیگیری های فرمانداری و اختلاف نظر اعضای شورای شهر در این خصوص، تاکنون در این خصوص اقدامی نشده است.

تیم کشتی خراسان شمالی به‌عنوان نائب قهرمان دوره گذشته و همچنین تیم سوم و میزبان مسابقات جام باشگاه‌های جهان، امسال نیز برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کرده بود ولی، علیرغم آغاز مسابقات لیگ برتر کشتی آزاد باشگاه‌های کشور از ۱۰ مهرماه، به خاطر مشکلات مالی تصمیم به انصراف از حضور در لیگ برتر داد.

با پیگیری‌های مردم، فدراسیون کشتی، سازمان لیگ و استاندار خراسان شمالی، دیروز - دوشنبه - حضور تیم اترک خراسان شمالی در لیگ برتر کشتی آزاد قطعی شد و این تیم از امروز تمرینات خود را آغاز کرده است.

تیم اترک خراسان شمالی در دوره گذشته مسابقات لیگ برتر کشتی عنوان نائب قهرمانی را کسب کرد و در مسابقات جام باشگاه‌های جهان نیز مقام سوم کشتی آزاد را به دست آورد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =