بزرگترین بازار عرضه محصولات کشاورزی در مشهد آماده بهره‌برداری است

مشهد- ایرنا- رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: بزرگترین بازار عرضه مستقیم محصولات کشاورزی در مشهد آماده بهره‌برداری است.

ایرج ناصری ‌مقدم روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این بازار که در زیربنای ۵۰۰ مترمربع با ۵۰ غرفه و سرمایه‌گذاری پنج میلیارد ریال آماده‌سازی و تجهیز شده است به مناسبت روز کشاورز ۱۵ مهر ماه با حضور مسوولان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: ایجاد و راه‌اندازی اینگونه مراکز در مکان‌هایی انجام می‌شود که می‌تواند دارای انبار ذخیره‌سازی محصولات کشاورزی، سردخانه، واحدهای بسته بندی و فراوری، بازار فروش و توقفگاه خودرو باشد.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: در باراندازهای تعاون روستایی تمامی محصولات کشاورزی، باغی، صیفی و فرآوده‌های دامی استان یا تولید سایر استانها به صورت مستقیم از طریق شبکه تعاون روستایی و به قیمت مزرعه در معرض فروش گذاشته می‌شود.

وی افزود: تامین مایحتاج مردم با قیمت مناسب و کوتاه کردن فاصله تولید تا مصرف از طریق عرضه مستقیم محصولات و حذف واسطه‌ها از اهداف و مزایای ایجاد و راه اندازی این بازارهاست.

ناصری مقدم ادامه داد: علاوه بر آن بارانداز مرکزی عرضه مستقیم محصولات کشاورزی جنوب خراسان در تربت‌حیدریه نیز آماده بهره‌برداری شده است.

وی گفت: بارانداز مرکزی جنوب استان خراسان رضوی در تربت‌حیدریه شامل انبار بزرگ، سردخانه و بازارچه فروش در زمینی به وسعت چهار هزار مترمربع ایجاد شده که تاکنون ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و به‌زودی فاز اول آن افتتاح خواهد شد.

رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی با اشاره به راه‌اندازی چرخه کامل لبنیات نیز افزود: بخشی از فعالیت‌ها در سال جاری تکمیل زنجیره فرآوری لبنیات شامل تامین و دریافت شیر از دامدار و فرآوری به‌صورت نیمه‌صنعتی است که این پروژه ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با اعتبار بالغ بر ۱۵ میلیارد ریال درحال تکمیل است.

وی ادامه داد: پیگیری و تقویت زنجیره تولید ابریشم نیز از مهم‌ترین پروژه‌های این مدیریت در سال گذشته بود که شرکت ابریشم کشان بایگ در تربت‌حیدریه به‌عنوان تنها شرکت تخصصی ابریشم در شرق کشور با هزار عضو فعال و با هدف جلوگیری از واردات ابریشم، ایجاد اشتغال و تامین نیاز صنعت فرش‌بافی برای اولین بار اقدام به واردات تخم نوغان و پیله کرده است.

استان خراسان رضوی از نظر تعداد تشکل‌های بخش تعاون روستایی رتبه نخست را در کشور دارد.

هم اکنون ۶۸۲ تشکل در بخش تعاون روستایی این استان و در بخش کشاورزی و بخش‌های مربوط به آن فعالیت دارند و بیش از ۵۵۰ هزار نفر در روستاهای خراسان رضوی زیرپوشش شبکه تعاون روستایی هستند که از این نظر نیز این استان رتبه نخست را در کشور دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =