استاندار: بازار تهران از ایمنی کافی برخوردار نیست

تهران- ایرنا- استاندار تهران با تاکید بر ایمن‌سازی بازار تهران گفت: سیستم سیم‌کشی بازار ایمن نیست و هر لحظه امکان آتش‌سوزی در این اماکن وجود دارد.

به گزارش ایرنا «انوشیروان محسنی بندپی» روز سه‌شنبه در مانور مشترک مدیریت بحران استانداری تهران با سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به بازنگری و تجدیدنظر در قانون مدیریت بحران کشور افزود: با مشارکت و همکاری ریاست سازمان مدیریت بحران کشور لایحه‌ای در این ارتباط تهیه شد و نواقص قانون گذشته مورد بازنگری قرار گرفت و در نهایت قانون مترقی و قابل قبولی در مجلس تصویب و در نهایت ابلاغ شد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از عوامل منجر به حوادث طبیعی و بخش  دیگر دست‌ساز است، تاکید کرد: در ارتباط با عوامل دست‌ساز باید اقدامات پیشگیرانه را در دستور کار خود قرار بدهیم تا از بروز خطرهای احتمالی جلوگیری کنیم.

وی افزود: در کشورمان از نعمت‌های فراوان و نیروی انسانی خلاق و ماهر برخورداریم اما در کنار همه این نعمت‌ها، کشورمان در خطر معرض بلایای طبیعی از جمله زلزله، سیل، فرونشست و سایر حوادث قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: اقدام به موقع در حوادث، استفاده از نیروی انسانی ماهر و همچنین امکانات و تجهیزات مورد نیاز از مواردی است که آتش‌نشانان در حوادث به آن توجه ویژه‌ای دارند و با فراهم کردن این شرایط می‌توانند به اهداف خود یعنی کنترل حریق و کاهش حوادث برسند. 

محسنی بندپی تاکید کرد: در کنار تمامی تجهیزات روز دنیا، تجربه و مهارت، خودگذشتگی و شجاعت آتش‌نشانان نیز بسیار مهم است و باید قدردان شجاعت آنان باشیم.

وی با تبریک هفتم مهرماه روز آتش‌نشانی، خاطر نشان کرد: در حال حاضر شاهد طی شدن مسیر قابل قبول از سوی سازمان آتش‌نشانی با همکاری بخش‌های مختلف برای تحقق اهداف مورد نظر هستیم و امیدواریم بتوانیم به هدف مورد نظر یعنی ایمنی شهر تهران برسیم.

آتش‌نشانان به وظیفه خود پایبند هستند

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران نیز در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان جنگ تحمیلی و شهدای آتش‌نشان در حوادث مختلف به ویژه ساختمان پلاسکو، بیان کرد:  آتش‌نشانان همیشه به وظیفه ذاتی و انسانی خود پایبند هستند و در تمامی حوادث در سطح استان حضوری موثر دارند.

مهدی داوری با اشاره به امضای منشور اخلاقی آتش‌نشانان استان تهران نیز اظهار داشت: طی سال‌های اخیر آتش‌نشانان در قلب خود این منشور اخلاقی را امضا کردند و در حوادث مختلف استان و حتی کشور حضوری موثر داشته‌اند.

وی با اشاره به نقش مردم در کاهش حوادث نیز بیان کرد: شهروندان باید نسبت به ایمن‌سازی ساختمان محل کار و زندگی مسئولیت‌پذیری داشته باشند و اگر این ساختمان ناایمن از چرخه خارج شود تعداد حوادث آتش‌سوزی کاهش قابل توجهی خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران خاطر نشان کرد: در کنار ایمن‌سازی ساختمان‌های ناایمن، آموزش شهروندان نیز به هنگام وقوع حوادث بسیار ضروری است.

مانور مشترک مدیریت بحران استانداری تهران با سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران به مناسبت روز آتش‌نشانی در حاشیه بزرگراه شهید بابایی برگزار شد؛ در این مانور آتش‌نشانان نسبت به مهار آتش در اماکن خانگی، تجاری و مسکونی و نجات افراد و حمل مصدوم توسط بالابر اقدام کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =