فرهنگ شهادت و ایثارگری در نسل امروز نهادینه شود

​​​​​​تهران- ایرنا- مدیر حفظ نشر و آثار ارزش‌های دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی، گفت: شهدای جنگ تحمیلی برای ما الگوی وفاداری و اسطوره مقاومت هستند و نیاز است فرهنگ شهادت و ایثارگری در میان نسل امروز نهادینه شود.

سرهنگ حمیدرضا چگینی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در خصوص دستاوردهای هشت سال دفاع مقدس، اظهار داشت: نتیجه هشت سال دفاع مقدس این است که در چهل سالگی آن، تمامیت ارضی کشور ما حفظ شده است.

وی ادامه داد: با مجاهدت و تلاش خستگی ناپذیر جوانان، ما توانستیم تمامیت ارضی کشور را حفظ کنیم که این موضوع کوچکترین دستاورد هشت سال دفاع مقدس بود.

سرهنگ چگینی اظهار داشت: در طول این ۴۰ سال ما از دفاع مقدس مانند یک گنج هر روز قسمت های جدیدی را به دست می آوریم که می توانیم از آنها برای فرهنگ سازی جوانان و آینده سازان کشور استفاده کنیم.

مدیر حفظ نشر و آثار ارزش‌های دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش تصریح کرد: نیاز است فرهنگ جهاد و شهادت و ایثار و ایثارگری در کشور نهادینه شود؛ زیرا می تواند بسیاری از مشکلات را رفع کند و اگر همچون زمان جنگ برخی مدیریت ها انجام و فرهنگ ایثار در بین جوانان نهادینه شود، مطمئنا به تعالی دست پیدا خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه امروز نیز در جنگ اقتصادی و مبارزه با بیماری کرونا هستیم، اظهار داشت: در نیروی هوایی ارتش بیشتر یادواره ها به صورت مجازی برگزار شده و هزینه این یادواره ها صرف کمک های مومنانه برای مردمی که به دلیل شیوع بیماری کرونا از نظر اقتصادی آسیب دیده اند، شده است.

نمایشگاه ملی دستاوردهای دفاع مقدس و مقاومت همزمان با تهران دوم مهر ماه در هشت استان کشور از سوی رییس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

در آیین گشایش این نمایشگاه ۵۶ طرح کلان تحقیقاتی و مطالعاتی حوزه دفاع مقدس که بعد از ۱۳ سال کار به اتمام رسیده است، رونمایی شد. همچنین در این نمایشگاه که به «اقتدار۴۰» معروف است، بخش‌های مختلفی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حوزه ستادی، معاونت ها و سازمان‌ها حضور دارند.

این نمایشگاه تا نهم مهرماه و از ساعت ۹ تا ۱۶ در باغ موزه دفاع مقدس پذیرای علاقه‌مندان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =