۴۰ واحد آلاینده محیط زیست در شهرستان ری پلمب شد

شهرری ـ ایرنا ـ رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ری گفت: ۴۰ واحد آینده تفکیک پسماند و ضایعات پلاستیک از ابتدای سال جاری تاکنون با حکم قضایی در این شهرستان جمع‌آوری و پلمب شد.

زهره عبادتی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: ۲۷ واحد در بخش خاوارن، ۱۱ واحد در بخش مرکزی و ۲ واحد نیز در بخش های قلعه نو و حسن آباد فشافویه فعالیت می کردند که تمامی این موارد توسط اداره محیط زیست و بخشداری ها جمع آوری شد.

وی با بیان اینکه مراکز تفکیک پسماند با جمع آوری مقادیر زیادی از زباله‌های مختلف از جمله پلاستیک، فلزات مختلف، کاغذ و مقوا باعث آلودگی آب و خاک می شوند، افزود: صاحبان این واحدهای غیر مجاز در ساعات شب اقدام به آتش زدن برخی پسماندها از جمله لاستیک و کابل برق برای استحصال سیم‌های مس و آهنی می‌کنند که این امر موجب آلودگی شدید هوا می‌شود.

عبادتی ادامه داد: شیرابه‌های زباله‌ها موجب آلودگی منابع آبی و انتشار بوی نامطبوع در منطقه می شوند که اداره محیط زیست شهرستان ری با همکاری بخشداری و نیروی انتظامی به شدت با این مراکز برخورد می کند.

این مسئول اصلی ترین دلیل تجمیع واحدهای غیرمجاز جمع آوری و تفکیک پسماندهای پلاستیکی در شهرستان ری را نزدیکی به مجتمع پردازش آراد کوه عنوان کرد و افزود: مسئولان این مجتمع باید برنامه های عملیاتی برای ساماندهی واحدهای جمع آوری پسماند در داخل آراد کوه داشته باشند.

عبادتی یادآور شد: اداره محیط زیست شهرستان ری در خصوص ساماندهی واحدها جمع آوری پسماندهای پلاستیکی ۲ هدف اصلی را دنبال می کند اول اینکه تمامی واحدهای جمع آوری و پردازش این پسماندها از سطح شهرهای و روستاهای ری جمع آوری شود و دوم اینکه تمامی پسماندهای با همکاری مسئولان مجتمع آراد کوه در داخل آن جمع آوری و بازیافت شود.

به گزارش ایرنا، شهرستان ری با جمعیتی در حدود یک میلیون نفر در جنوب تهران قرار گرفته است، این شهرستان به دلیل استقرار صنایع مختلف تولیدی و خدماتی به عنوان قطب صنعتی پایتخت مطرح می شود و همین امر در کنار قرارگیری مجمتع پردازش آراد که روزانه در حدود هفت هزار تن زباله تهران به آنجا حمل می شود، این شهرستان را کانون اصلی آلودگی هوا و محل جمع آوری و بازیافت انوع پسماندهای پلاستیکی و فلزی کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =