۸ مهر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۵۳
کد خبرنگار: 1276
کد خبر: 84058490
۰ نفر

برچسب‌ها

وقوع ۲۵۴۳ حادثه طبیعی طی ۶ ماهه گذشته در کشور

تهران - ایرنا - سخنگوی سازمان مدیریت بحران کشور از وقوع دو هزار و ۵۴۳ مورد حادثه طبیعی در کشور خبر داد و گفت: این شمار حادثه طبیعی از ابتدای فروردین تا پایان شهریور سال ۹۹ در سامانه مدیریت اطلاعات حوادث کشور(سما) توسط ادارات کل مدیریت بحران استانداری ها، ثبت و مستندسازی شده است.

علی بختیاری روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار بحران ایرنا با اعلام این خبر اظهار داشت: این تعداد حادثه طبیعی به صورت تقریبی شامل ۵۹۲ مورد زلزله، ۳۲۸ مورد سیل و آبگرفتگی، ۳۷۸ مورد طوفان، ۶۷ مورد تگرگ، ۹۷۸ مورد آتش سوزی، ۸۰ مورد سرمازدگی و یخبندان، ۲۶ مورد رانش زمین، ۴۹ مورد آلودگی هوا، ۱۹ مورد صاعقه و یک مورد فرونشست در سراسر کشور بوده است.

وی توضیح داد: این مستند سازی با استناد به ماده ۹ قانون جدید مدیریت بحران کشور  ارتقای همکاری و هماهنگی بین سازمانی به منظور ایجاد هم افزایی و تحقق اهداف کلان از طریق تشکیل بانک اطلاعاتی تخصصی مدیریت بحران و دسترسی متناسب به نظام جامع مدیریت اطلاعات، مستند سازی و علت یابی، تهیه ضوابط فنی، استانداردها و دستورالعمل های مورد نیاز این قانون جهت تصویب در ستاد ملی در سامانه مدیریت اطلاعات حوادث کشور(سما) ثبت و انجام شده است.

در سامانه سما تمام مراحل حوادث و بحران‌ها شامل ثبت اطلاعات در هنگام بروز حادثه تا ثبت خسارات، بودجه، پروژه‌ها، تجهیزات، آموزش‌ها، مانورها و فعالیت‌های شورای هماهنگی استان‌ها ثبت می‌شود. همچنین به مواردی مثل دریافت اطلاعات از هواشناسی کشور، مؤسسه ژئوفیزیک، سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و سیستم اطلاعات جغرافیایی و نظایر آن پرداخته می‌شود.

سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =