۵۰۰ قطعه زمین برای طرح اقدام ملی مسکن در چهارمحال و بختیاری تامین شد

شهرکرد- ایرنا- معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با اشاره به روند اجرایی طرح اقدام ملی مسکن در این استان در سالجاری گفت: برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، تاکنون ۵۰۰ قطعه زمین برای آغاز مراحل ساخت و ساز تامین شده است.

ابراهیم علیرضایی روز سه‌شنبه در گفت‎و‎گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای آغاز ثبت‌نام برای طرح اقدام ملی مسکن تاکنون ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در استان ثبت‌نام کرده‌اند، که از این تعداد ۶۸۳ نفر اقدام به افتتاح حساب کرده‌اند.

وی ادامه داد: همچنین از مجموع ثبت‌نام کنندگان برای ۹ هزار و ۴۰۰ نفر فرم ج واجدالشرایط استعلام شده است که از این تعداد ۸۸۹ نفر مبلغ اولیه را واریز کرده‌اند.

معاون بازآفرینی شهری و مسکن اداره‌کل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: مرحله نخست شروع ساخت‌و ساز ۲ هزار و ۲۷۳ واحد، اقدام برای ثبت‌نام است و با پایان کار پالایش متقاضیان در سامانه جامع، تحویل زمین و آماده‌سازی مرحله دوم نیز اجرایی می‌شود.

علیرضایی، میزان وام اعطایی به متقاضیان توسط بانک مسکن را ۷۵۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: قیمت تمام‌شده واحدهای طرح اقدام ملی مسکن ۲ میلیارد و ۵۰۰ تا سه میلیارد ریال خواهد بود و سهم آورده بر اساس پیشرفت فیزیکی واحدها در مراحل ساخت خواهد شد.

وی، سهمیه این استان در طرح اقدام ملی مسکن را ۲ هزار و۲۹۳ واحد اعلام کرد و افزود: از این تعداد یک هزار و ۱۳۳ واحد در شهرکرد و یک هزار و ۱۶۰ واحد در شهرهای زیر ۲۰ هزار خانوار است.

علیرضایی، روند اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان را مطلوب ارزیابی کرد و افزود: تاکنون چند شهرک در استان آماده‌سازی شده و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این خصوص در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر در حال اجرای طرح است.

به گزارش ایرنا، استان چهارمحال و بختیاری با افزون ۹۷۹ هزار نفر جمعیت دارد که در ۴۲شهر و بیش از ۸۵۰ روستا و آبادی ساکن هستند.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، یکصد هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و یکصد هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =