آغاز طرح ورزش و بازی‌های بومی در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه در مناطق روستایی

تهران - ایرنا - مدیرکل دفتر توانمندی‌سازی معلولین سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح ورزش و بازی‌های بومی محلی فراگیر در برنامه توانبخشی مبتنی بر جامعه برای افراد معلول ساکن روستا در هشت استان آغاز شد.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از سازمان بهزیستی کشور، محمدرضا شهبازی هدف از برگزاری این طرح را توسعه برنامه‌های توانمند سازی معلولین در مناطق روستایی و دسترسی هر چه بهتر افراد دارای معلولیت به امکانات ورزشی برشمرد و افزود: با اجرای این طرح افراد معلول ضمن پرورش قوای جسمانی، روانی و افزایش مهارت‌های ارتباطی خویش می‌توانند  قابلیت‌های خود را در سایر زمینه ها و مشارکت اجتماعی ارتقا بخشند.

وی ادامه داد: این طرح در سه مرحله اجرا می شود که در مرحله اول  افراد دارای معلولیت، کارشناسان و تسهیلگران مورد شناسایی و ارزیابی قرار می‌گیرند. در مرحله دوم  افراد برگزیده آموزش های لازم را فرا می گیرند و در مرحله سوم  تجهیزات ورزشی تهیه و توزیع می شوند و با  شروع فعالیت های ورزشی به مدت چهار ماه، رقابت های ورزشی در سطح شهرستان ها و استان برگزار می شود.

شهبازی خاطرنشان کرد: مرحله اول طرح از ۱۰ شهریور ماه در هشت استان شامل آذربایجان شرقی، مازندران، کردستان، زنجان، خراسان شمالی، چهارمحال و بختیاری، ایلام و اصفهان آغاز شده که در ادامه با هماهنگی ستاد مقابله با کرونا، مراحل بعدی طرح انجام خواهد شد.

وی افزود: سال گذشته این طرح در سه استان به صورت آزمایشی اجرا شد که نتایج مثبت آن مورد توجه افراد دارای معلولیت و مسئولین سازمان قرار گرفت و بر اساس دستور رییس سازمان یک برنامه پنج ساله تدوین شد که متناسب با بودجه ارائه شده، تا سال ۱۴۰۳ تمامی استان ها تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =