نماینده خرم‌آباد: رای مجلس به رزم حسینی از باب رعایت مصلحت است

تهران- ایرنا- عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری خطاب به وزیر پیشنهادی صمت گفت: اگر مجلس برای شما رای دهد از باب رعایت مصلحت کشور است چرا که مجلس یازدهم دغدغه حل مشکل صنعت، معدن و تجارت و معیشت و بازار بخصوص بازار خودرو را دارد.

به گزارش ایرنا، مهرداد ویس‌کرمی روز سه‌شنبه در صحن علنی مجلس در مخالفت با وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت  اظهار داشت: وزیر کسی است که بار را به دوش می‌کشد و باری که اکنون باید به دوش کشیده شود بسیار سنگین است و پارسنگ ناکارآمدی و سیاسی‌کاری و دل بستن به وعده‌های پوچ آمریکا و اروپا و برجام نیز به آن اضافه شده است.

عضو کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری  اظهارداشت: صنایع تعطیل و نیمه تعطیل استان لرستان صدای مردم را درآورده به گونه‌ای که مردم به ما می‌گویند ما را از نظر صنعتی به دهه ۵۰ برگردانید و این بسیار برای وزارت صنعت و معدن خجالت‌آور است.

ویس‌کرمی با بیان اینکه متاسفانه این وضعیت را همفکران شما در دولت‌های سازندگی و اصلاحات به وجود آورده‌اند، گفت: چرا بایستی استانی که ۴ درصد سنگ‌های تزئینی دنیا را دارد به خام‌فروشی رو آورده و معادن استان در حال اغما به‌سر برد. من برنامه‌ای برای احیای بخش معدن از طرف شما ندیدم. کار قلعه‌گنج و آن بهشتی که شما جلوه می کنید، متعلق به بنیاد مستضعفان است.

نماینده خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: بحث تجارت و صنعت و معدن یک علم پیچیده و پیشرفته است و شما نیز تجربه‌ای در این حیطه دارید اما تحصیلات شما در حد لیسانس است و برای کشوری با این همه تحصیل‌کرده برازنده نیست که ناخدایی را به کسی بسپارد که چندان به علم روز و پژوهش کافی تسلط ندارد.

ویس‌کرمی افزود: آیا تعارض منافع و دلبستگی شما به بخش خصوصی و فعالیت شما در واردات ماشین‌های سنگین به شما اجازه داوری در میان منافع ملت مظلوم ایران و غول‌های واردکننده که تولید کشور را نابود کرده‌اند خواهد داد؟ گویا قصد دارید با همین مدیران فعلی به‌کار خود ادامه دهید و با همین نیت شما فاتحه حال و آینده صمت لرستان را خوانده‌ام.

وی تصریح کرد: برنامه پیشنهادی شما را در حد کسی که حیطه صمت استخوان‌خردکرده باشد نمی‌بینم و کسی که پروپوزال‌نویسی بلد باشد می‌تواند چنین طرحی را ارائه کند و در اشراف شما نسبت به جزییات آن، تردید جدی دارم.

 ممکن است از مافیای واردات رودست بخورید

این نماینده مجلس یازدهم عنوان کرد: آفت این امر این است که از مافیای واردات قاچاق و صنعت و عامل به اغما رفتن معادن ممکن است خدای نکرده رو دست بخورید. عدم تجربه کافی شما در حیطه کار دولتی و محدود بودن آن به دوران دولت‌های یازدهم و دوازدهم ما را نسبت به کشیده شدن امکانات کشور به نکات معناداری از کشور نگران می‌کند. نکند همان روند تبعیض در میان استان‌های کشور در دوران صدارت شما ادامه یابد.

ویس‌کرمی گفت: به گمانم این مجلس به شما رای خواهد داد اما در آن صورت حتماً متوجه باشید که تمام ایران در یک یا چند استان خلاصه نمی‌شود و تاریخ بلند ایران اسلامی گواهی می‌دهد که مردم مظلوم لرستان در حیطه امنیت و ولایتمداری و حفظ تمامیت ارضی و دفاع از جمهوری اسلامی در روزهای سخت حق زیادی بر گردن شما دارند.

وی با بیان اینکه خواستار تغییر اساسی در مدیریت صمت استان لرستان هستم، گفت: اگر مدیریت صمت استان لرستان را تغییر اساسی ندهید به لرستان ظلم و خدایی نکرده خیانت کرده‌اید.

نماینده مردم خرم‌آباد تصریح کرد: گاهی گفته می‌شود که رزم حسینی در دور زدن تحریم‌ها نقش داشته است. متاسفانه ماهیت دور زدن تحریم‌ها به گونه‌ای است که این کار به آسانی قابل اثبات یا رد نیست.

 ویس کرمی خواستار روشنگری رزم حسینی درباره فرزندان خود شد و افزود: اگر مرا توجیه کنید شاید در رای خودم تجدید نظر کنم. اگر مجلس برای شما رای دهد از باب رعایت مصلحت کشور است چرا که مجلس یازدهم دغدغه حل مشکل صنعت، معدن و تجارت و معیشت و بازار بخصوص بازار خودرو را دارد.

وی تصریح کرد: برخلاف تبلیغات دشمنان که بعد از انتخابات اسفندماه از یک مجلس انقلاب به خود می‌لرزد، مجلس یازدهم بر سر یک خودروی معمولی ایرانی که از برکت بی‌تدبیری دولت به یک رویا تبدیل شده است با هیچ‌کس از جمله شرکت‌های خودروساز معامله‌ای ندارد.

نماینده مردم خرم آباد تصریح کرد: کسانی که مجلس را به کوتاه آمدن در برابر شرکت‌های خودروساز متهم می‌کنند این مجلس را نشناخته‌اند و دشمنان انقلاب نیز آرزوی ناکامی مجلس یازدهم را به گور خواهند برد.

نماینده خرم‌آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: همین‌جا از شما می‌خواهم در صورت رای آوردن، فکری هم به حال نزار بازار کنید. خواهشمندم خون مقدس حاج قاسم به وسعت جهان هستی رنگین است در این امور جزیی هزینه نشود. حاج قاسم متعلق به جهان هستی و متعلق به جبهه مقاومت است. حاج‌قاسم متعلق به جمهوری اسلامی و فراتر از آن به انقلاب اسلامی است. خواهش می کنم برای اثبات یا رد خودتان به چنین خون مقدسی متوسل نشوید که خون شهید لغزنده است و زمین خواهید خورد.

ویس‌کرمی در پایان خواستار روشنگری رزم حسینی در خصوص وضعیت اقامتش شد و خاطرنشان کرد: آیا صحت دارد که شما دارای مجوز اقامت دائم مشمول گزینه pr یا اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری هستید.

 «محمدحسین فرهنگی» نماینده مردم تبریز هم در مخالفت با وزیر پیشنهادی صمت گفت: من از همکاران و موافقان وزیر پیشنهادی صمت می‌خواهم از نام سردار سیلمانی در این جایگاه استفاده نکنند. هیچ ایرادی به رزم حسینی برای حضور در لشکر و جبهه مطرح نیست و این ۱۰ سال را نکته درخشانی می‌دانم و هیچ ابهامی در این مدت نیست.

وی با طرح سوالاتی از رزم حسینی اظهار داشت: ایشان چرا از کشور خارج شدند و در مدت طولانی در کشورهای مختلفی که تروریست‌ها، غارتگران و فراریان در آن پناه گرفته‌اند، حضور داشتند. کار ایشان در آن مدت، وارد کردن ماشین‌آلات دست دوم در کشور بوده است و تنها سابقه ایشان نیز همین واردات است که آسیب جدی به تولیدات داخلی زد. به غیر از این کار، رزم حسینی چه سابقه‌ای در حوزه معدن، صنعت و بازرگانی داشته‌اند؟

این نماینده مجلس با اشاره به جلسات روزهای گذشته رزم حسینی با نمایندگان تصریح کرد: من طی روزهای اخیر توجه کردم ایشان تا چه اندازه بر مهارت‌های ادراکی اشراف دارند. من هیچ ندیدم. هرچه دیدم توانمندی و مهارت ایشان در سطوح میانی یعنی استاندار و مدیرکل است که الان هم موفق هستند ولی وقتی از خرید تضمینی سوال می‌شود، جوابی ندارند و وقتی خرید دخایر استراتژیک مطرح می‌شود، راهکاری ندارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha