سه طرح دانش بنیان در زنجان به بهره‌برداری می‌رسد

زنجان - ایرنا - سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری روز سه شنبه در سفر به زنجان، سه طرح دانش بنیان را در این استان افتتاح و از هفت طرح دیگر در این حوزه بازدید می‌کند.

سورنا ستاری امروز در سفری یکروزه وارد استان زنجان شد و قرار است آزمایشگاه ویروس شناسی و آزمایشگاه آنالیز پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پایه زنجان و همچنین کارگاه فنی محصولات فناورانه دانشگاه زنجان را افتتاح کند.
وی امروز در بدو ورود به زنجان نخستین مرکز نوآوری و ایده پردازی علم و فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی و صندوق پژوهش و فناوری ارزش‌آفرین اشراق زنجان را با هدف حمایت از شرکت‌های فناور و دانش بنیان فعال در حوزه سلامت بهره‌برداری کرد.
ستاری در بدو ورود به شهرستان خرمدره از ۲ شرکت یاسین شیمی ققنوس و شرکت تولیدی محافظ هوشمند بازدید کرد؛ شرکت یاسین شیمی ققنوس تولید کننده خمیر شیشه اتومبیل و یک شرکت دانش بنیان بوده که توانسته است تولید این محصول را بومی سازی کند.
این شرکت با مشکل تامین مواد اولیه روبه روست که معاون رییس جمهوری در این بازدید دستور حل آن را صادر کرد.
شرکت تولیدی محافظ هوشمند، دومین شرکتی بود که ستاری از آن بازدید کرد. این شرکت نیز یک شرکت دانش بنیان است که با تولید محصول خود می‌تواند مصرف برق در لوازم صوتی و تصویری را تا ۱۵ درصد کاهش دهد و قیمت این محصول یک پنجم نمونه خارجی آن است.
واحد تولیدی محافظ هوشمند با شیوع کرونا در کنار این تولید خود پالس اکسیمتر نیز تولید می‌کند که کاربرد پزشکی دارد و اکسیژن خون را اندازه گیری می‌کند؛ این مجموعه روزانه ۱۰۰ دستگاه پالس اکسیمتر تولید می‌کند.
۲ شرکت مورد بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری برای واحدهای خود طرح توسعه دارند که ستاری نسبت به تامین تسهیلات ویژه برای آنها قول مساعد داد.
ستاری و هیات همراه در ادامه سفر خود به زنجان از پیشرفت پروژه مجتمع فناوری، پیشرفت پروژه مرکز نوآوری فضای کار مشترک، کارگاه طراحی مهندسی و خدمات نمونه سازی و نمایشگاه محصولات فناورانه مرکز رشد بازدید می کند.
بازدید از نمایشگاه های محصولات فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و فناور پارک علم و فناوری زنجان، شرکت در جلسه اقتصاد دانش بنیان و جهش تولید و نشست خبری با اصحاب رسانه از دیگر برنامه های معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر یک روزه به استان زنجان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =