مردم برای جراحی زیبایی وسوسه تبلیغات نشوند

تهران - ایرنا - نایب رئیس انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک ایران هشدار داد: مردم برای جراحی زیبایی وسوسه تبلبغات غیر متعارف و گمراه کننده نشوند.

به گزارش خبرنگار حوزه سلامت ایرنا، بابک نیکومرام روز سه شنبه در نشست خبری افزود: دیگر گروه‌های جراحی اجازه اعمال جراحی زیبایی را که آموزش مصوب و مورد تایید ان را ندیده اند، ندارند و مردم نباید با تبلیغات گمراه کننده وسوسه شوند.
وی اظهار داشت:🔹در شرایط کنونی برخی پزشکان غیرمتخصص زیبایی و پلاستیک بدون گذراندن دوره های معتبر مورد تایید وزارت بهداشت اقدام به جراحی در این زمینه بصورت غیرقانونی می کنند.
🔹نیکومرام ادامه داد: اگر نظارتی از سوی وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی بر اعمال زیبایی توسط افراد فاقد صلاحیت نشود تا چند سال دیگر قیافه ایرانیان عجیب و غریب مانند بینی های عمل کرده غیرمتعارف و ابرو های کشیده غیر متعارف و خارج از اصول زیبا شناسی خواهد شد.
🔹وی تاکید کرد:برخی تکنسین های جراحی با زدن سایتهای اینستاگرامی و تبلیغات مجازی تحت عنوان مشاوره زیبایی و استفاده از تصاویر اغوا کننده، سعی در جلب بیماران میکنند و انرا در قبال اخذ پورسانت به جراحان برای اعمال زیبایی معرفی میکنند،  از مردم می خواهیم فریب نخورند.

آخوندی نسب جراح زیبایی و پلاستیک نیز در این نشست گفت: برخی تکنسین های جراحی  بیمار برای پزشکان غیرمتخصص برای اعمال زیبایی معرفی کرده و پورسانت می گیرند از مردم می خواهیم فریب نخورند.
وی افزود: در شرایط کرونایی که تا سه سال دیگر با این ویروس کشور درگیر است اعمال زیبایی باید ادامه یابد اما در اولویت نیست.
حامد باطنی رئیس انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک ایران نیز گفت: وضعیت کنونی گستردگی و شیوع مداخلات زیبایی در سطح جامعه را افزایش داده است.
وی اظهار داشت: افراد غیرحرفه ای بدون توجه به رعایت دستورالعمل ها و آیین نامه ها اقدام به جراحی زیبایی می کنند که برای بیماران عارضه ای ملی ایجاد می شود.
باطنی تصریح کرد: نباید سلامت مردم به خطر بیافتد و از بیماران می خواهیم که قبل از انجام هر گونه عمل زیبایی به مهارت و دانش پزشکی و تخصص وی در زمینه جراحی زیبایی آگاهی کسب کند.
وی تاکید کرد: در شرایط کرونایی همه استانداردها را لحاظ و اعمال زیبایی را محدود کرده ایم.
عبدالجلیل کلانتری استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز گفت: از مردم می خواهیم مراقب جان خود باشند و در این شرایط کرونایی کار غیرضروری و غیر اورژانسی را انجام ندهند.
وی افزود: فریب تبلیغات در فضای مجازی را نخورند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =