ایرنا، رسانه برتر در پوشش اخبار دریایی شد

تهران- ایرنا- در روز جهانی دریانوردی،خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به پاس خدمات ارزنده و رشد و توسعه دریایی، به عنوان رسانه نمونه در پوشش اخبار دریایی انتخاب شد.

به گزارش ایرنا مراسم گرامیداشت روز جهانی دریانوردی پیش از ظهر امروز و با حضور  وزیر راه و شهرسازی و مدیران ارشد ارگان های دریایی و جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در محل ساختمان بنادر و دریانوردی برگزار شد.

در این مراسم با اهدای لوح سپاس از تعدادی از دریاییان نمونه در ۱۴ گروه مختلف اعم از دانشجوی دریایی نمونه، ایثارگر دریایی نمونه، پیشکسوت دریایی نمونه، مدرس علوم دریایی نمونه، شرکت پایانه دار نمونه، افسر تامین امنیت دریایی، خبرنگار حوزه دریایی، رسانه برتر، فعال جستجو و نجات دریایی، بازرس نمونه دریایی، فعال حفظ محیط زیست دریایی، مدیر دریائی نمونه، کارشناس امور دریائی نمونه، پژوهشگر و محقق دریایی نمونه و ... در حضور وزیر راه و شهرسازی تجلیل به عمل آمد.

در این مراسم محمدرضا نادری معاون خبر ایرنا به نمایندگی از محمدرضا نوروز پور مدیرعامل ایرنا، لوح تقدیر رسانه نمونه در پوشش اخبار دریایی را دریافت کرد.

جمهوری اسلامی ایران همگام با جامعه جهانی هر ساله در دهه اول مهرماه، روز جهانی دریانوردی را با برگزاری مراسمی گرامی می‌دارد، اما امسال سازمان بنادر و دریانوردی با توجه به شرایط موجود و در راستای اجرای پروتکل‌های بهداشتی مصوب ستاد ملی مقابله با کرونا، مراسم روز جهانی دریانوردی را به صورت محدود و با رعایت فاصله اجتماعی با حضور نمایندگان ارگان های دریایی در محل سالن جلسات سازمان بنادر و دریانوردی برگزار می‌کند.


"کشتیرانی پایدار برای سیاره ای پایدار"، شعاری است که شورای سازمان بین المللی دریانوردی (IMO) برای سال ۲۰۲۰ میلادی برگزیده و به ۱۷۴ دولت عضو این سازمان و نیز سازمان های بین المللی و منطقه ای دریایی ابلاغ کرد و از آنها خواسته تا در اطراف این شعار، برنامه هایی را تدوین و اقداماتی را به انجام برسانند و اهمیت کشتیرانی را برای توسعه پایدار تبیین کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =