زمین ۷۲ متقاضی طرح اقدام ملی مسکن در بافق تحویل شد

یزد - ایرنا - معاون عمرانی فرمانداری بافق گفت:در اجرای مرحله اول واگذاری طرح اقدام ملی مسکن، زمین ۷۲ نفر از متقاضیان این شهرستان به قید قرعه مشخص و تحویل شد و هیچگونه محدودیتی هم برای واگذاری اراضی به واجدان شرایط وجود ندارد.

مصطفی فتاحی روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا افزود: فرآیند ثبت نام از متقاضیان طرح اقدام ملی مسکن در بهمن ماه سال ۹۸ آغاز شد که در اجرای این طرح ۱۴۰ سهمیه برای واگذاری به افراد واجد شرایط در این شهرستان اختصاص یافت.

وی اظهار کرد: در مجموع ۵۲۰ نفر در سامانه مربوطه ثبت نام و تا پایان شهریور ماه ۹۹ ،  ۱۰۲ نفر در بانک حساب افتتاح کردند.

معاون عمرانی فرمانداری بافق  تصریح کرد: از مجموع افرادی که حساب افتتاح و پرونده خود را تکمیل و ۷۲ نفر وجه مورد نیاز را واریز کردند.

وی اضافه کرد: متقاضیان که در مرحله نخست شرکت کردند و با تکمیل پرونده خود در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و پس از آن با مراجعه به شهرداری و اخذ پروانه ساخت ،می‌توانند عملیات اجرایی واحد مسکونی خود را آغاز کنند.

وی با بیان اینکه متقاضیان باید به ازای هر قطعه زمین ۴۰ میلیون تومان پرداخت کنند، افزود: به هر متقاضی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات ساخت با سود ۱۸ درصد و با بازپرداخت ۱۲ ساله از سوی بانک عامل پرداخت می‌شود.

معاون عمرانی فرمانداری بافق افزود: در این شهرستان، محدودیتی برای واگذاری زمین در طرح اقدام ملی به متقاضیان وجود ندارد و قرار است در آینده، دوباره از متقاضیان دارای شرایط لازم، در سه گروه جمعتیی کارگران، فرهنگیان و نیروهای نظامی ثبت نام انجام شود.

وزارت راه و شهرسازی در راستای کمک به تامین منازل مسکونی، طرح «اقدام ملی تامین مسکن» را در قالب احداث ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور برنامه‌ریزی کرده است که ثبت‌نام از متقاضیان در ۱۰  استان از ۲۰ آبان ۹۸ در ایران آغاز شد.

همچنین ۵۰۰ نفر از جوانان متاهل بافق بدون خانه در طرح مسکن مهر شهرستان صاحب منزل شده اند.

مرکز شهرستان ۵۰ هزار نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =