۴۶۹ هزار کنکوری انتخاب رشته کردند

تهران- ایرنا- فرایند انتخاب رشته آزمون سراسری 99 دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به پایان رسید و از بین بین یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۲ داوطلب مجاز به انتخاب رشته ۴۶۹ هزار و ۹۴ نفر در انتخاب رشته شرکت کردند.

به گزارش روز سه شنبه خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، فرایند انتخاب رشته داوطلبان کنکور سراسری ۹۹ شب گذشته در درگاه سازمان سنجش آموزش کشور به پایان رسید. بر اساس اعلام فاطمه زرین آمیزی،‌ سخنگوی سازمان سنجش آموزش به ایرنا،‌ از بین یک میلیون و ۱۲ هزار و ۶۳۲ داوطلب مجاز به انتخاب رشته فقط ۴۶۹ هزار و ۹۴ نفر در انتخاب رشته شرکت کردند. 

کنکور ۹۹ در سایه کرونا روزهای ۲۹ مرداد تا اول شهریور ماه برگزار شد و یک میلیون و ۳۸۴ هزار و ۳۳۲ نفر در این آزمون شرکت کردند.

سال گذشته، یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۱۱ داوطلب در آزمون سراسری ۹۸ ثبت نام کردند که از این تعداد، یک میلیون و ۱۸ هزار و ۷۰۳ داوطلب در جلسه آزمون در روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه ۹۸ حاضر و ۸۳۲ هزار و ۲۸۹ داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند.

آمار نهایی انتخاب رشته داوطلبان مجاز کنکور ۹۸ نشان حاکی از آن بود که ۴۵۳ هزار و ۶۵۶ نفر معادل ۵۴.۴۷ درصد از آنها نسبت به انتخاب رشته های تحصیلی با آزمون اقدام کردند.

ظرفیت پذیرش در کنکور سراسری از سوی سازمان سنجش آموزش کشور ۱۵۴ هزار نفر اعلام شده است که با احتساب پذیرش های بدون کنکور به ۹۱۲ هزار نفر می رسد. داوطلبان تا روز دوشنبه ۱۴ مهرماه می توانند در رشته های بدون آزمون کنکور ۹۹ ثبت نام کنند.

به گزارش ایرنا،‌ نتیجه نهایی آزمون سراسری ۹۹ هفته نخست آبان ماه اعلام می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =