فرماندار: گاز مایع در بیجار سهمیه‌بندی شد

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار گفت: با توجه به افزایش نیاز مردم در خصوص استفاده از گاز مایع به علت کاهش دمای هوا و جلوگیری از سودجویی برخی افراد از این موضوع، توزیع کپسول گاز مایع فقط بصورت سهمیه‌بندی در این شهرستان عرضه می‌شود.

علی اکبر ورمقانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اطلاعیه نحوه تحویل کپسول گاز مایع LPG در فضای مجازی این شهرستان و در سطح شهر منتشر شده است.

وی تاکید کرد: تحویل کپسول گاز مایع طی مراحل چهار مرحله شامل مراجعه صنوف و واحدهای مصرف کننده کپسول گاز به اتحادیه مربوطه و اتاق اصناف و برآورد مقدار کپسول مورد نیاز، ثبت نام در سامانه سدف شرکت ملی پخش فراورده های نفتی و پیگیری تاییدیه سیستمی توسط اداره صمت شهرستان، پیگیری اخذ تاییدیه شرکت نفت شهرستان که اتوماتیک انجام می‌شود و مراجعه به عامل توزیع کبسول گاز LPG خواهد شد.

ورمقانی ادامه داد: برای آن دسته از اصنافی هم که مجوز کسب ندارند، اطلاعیه جداگانه‌ای در خصوص توزیع گاز مایع صادر خواهد شد.

به گزارش ایرنا، در پی شایعه نبود گاز مایع در شهرستان و خرید و فروش یک سیلندر ۱۱ کیلویی این محصول به قیمت ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار ریال رسید که با توجه به اینکه هنوز تا آغاز فصل سرما ۱۵ روز دیگر باقی مانده، نگرانی مردم در این خصوص افزایش یافته است.

با توجه به ظریب نفوذ ۹۹ درصدی گاز طبیعی در شهر بیجار، هستند بسیاری از کسبه و خانوارها و حتی افرادی که در کار نصب ایزوگام فعالیت دارند، برای سیستم گرمایشی یا فعالیت کاری خود از این نوع سیلندرهای گاز مایع استفاده می‌کنند.

در کنار این متقاضیان هر روزه، بسیاری از خانوارهای بیجاری چه شهری و چه روستایی، از کپسول پیک نیک در منزل برای مصارف روزانه استفاده می کنند و با شایعه کمبود گاز در شهرستان، صف انتظار برای دریافت کپسول گاز اگر چه بصورت حضوری نیست امّا تعداد سیلندرها گویای دغدغه مردم است.

سهمیه گاز مایع بیجار ۸۰ درصد کاهش یافته است

مدیر شرکت پرسی گاز مایع بیجار در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: سهمیه دریافت گاز مایع در بیجار حدود ۸۰ درصد کاهش یافته و این میزان توسط شرکت پرسی گاز در کشور تعیین شده است.

حمید صحت افزود: در چند روز اخیر با اطلاع مردم از کاهش گاز مایع در شهرستان، تقاضای عمومی برای تهیه سیلندرهای گاز مایع افزایش یافته و سهمیه اختصاصی جوابگوی متقاضیان نیست.

وی با عذرخواهی از مردم که با دست خالی بر می گردند، گفت: مدیرت این مجموعه تصمیم دارد که سهمیه کیوسک‌های عرضه سیلندر گاز را قطع و نیاز مردم را فقط در مقابل درب شرکت در منطقه تخت شهر بیجار پاسخگو باشد.

مدیر شرکت پرسی گاز ایران در بیجار یادآور شد: قیمت فروش گاز مایع در مقابل درب شرکت ۹۷ هزار و ۴۰۰ ریال است که فروش بیشتر از این قیمت گران فروشی و خلاف قانون است که در صورت مشاهده هرگونه سودجویی در این مورد، مردم به فرمانداری بیجار گزارش دهند.

صحت ادامه داد: در حال حاضر هر سه یا چهار روز یک تانکر گاز مایع وارد شهرستان بیجار می شود که جوابگوی حدود یک هزار و ۷۲۰ عدد سیلندر خواهد بود لذا با افزایش تقاضا، توزیع سلیندر گاز مایع فقط از ساعت هشت صبح نهایت تا ساعت ۱۰ صبح انجام می‌شود.

او تاکید کرد: این کاهش سهمیه به علت توقف تولید پالایشگاه اراک است و سهمیه شهرستان از پالایشگاه آبادان تامین می‌شود که معطلی در این ایستگاه، سه یا چهار روز خواهد بود که با احتساب زمان رفت و برگشت، نمی‌توانیم هر روز نیاز متقاضیان را تامین کنیم.

مدیر شرکت پرسی گاز مایع بیجار با اشاره به اینکه آمار دقیقی از تعداد کپسول های گاز مایع در خانوارها وجود ندارد، افزود: چهار مرکز رسمی نصب کپسول گاز مایع خودرو در شهرستان بیجار فعالیت دارند و بیش از ۲۰ واحد صنفی و کیوسک هم به عرضه این نوع کپسول اشتغال دارند.

شهرستان ۸۹ هزار نفری بیجار در ۱۴۲ کیلومتری شرق شهر سنندج مرکز استان کردستان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =