آموزش آکروبات ژیمناستیک روی اسب در شاهرود برگزار شد

شاهرود – ایرنا - دومین دوره تخصصی کشوری آکروبات ژیمناستیک روی اسب "ولتینگ" با حضور ۲۱ شرکت کننده به میزبانی شهر شاهرود برگزار شد.

سید محمد رضا سید موسوی دبیر کمیته ولتینگ استان سمنان روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اعلام کرد : در این دوره آموزشی  ۲۱ شرکت کننده از استان های سمنان، تهران، قزوین، آذربایجان غربی و گلستان حضور داشتند.

وی ادامه داد: شرکت کنندگان در کارگاه های تئوری و عملی حاضر شده و در پایان این دوره گواهی قبولی از طرف فدراسیون سوارکاری به آنان داده شد.

دبیر کمیته ولتینگ استان سمنان با اشاره به اینکه این دوره به میزبانی باشگاه سوارکاری "آراسپ" شاهرود برگزار شد، اظهارداشت: رشته ولتینگ یا آکروبات ژیمناستیک روی اسب یکی از شاخه های فدراسیون جهانی است که در آن ورزشکار یا ورزشکاران ۲ تا سه نفر روی اسب حرکات آکروباتیک ژیمناستیک را اجرا می کنند بدین صورت که اسب در مسیر دایره ای توسط فردی با عنوان "لونژر" که هدایت اسب را به عهده دارد، حرکت می کند.

سیدموسوی هدف از برگزاری این دوره که سوارکاران و ژیمناستیک کاران حرفه ای در آن شرکت داشتند را معرفی این رشته و جذب ورزشکاران علاقمند عنوان کرد و گفت: برگزاری این دوره های آموزشی در استان سمنان ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه این رشته ورزشی حدود سه سال است که در کشور فعالیت خود را آغاز کرده، ابرازداشت: فعالان این رشته ورزشی با تحقیق و ترجمه مقررات و تشکیل کمیته های فنی مشغول به جذب افراد علاقمند و آموزش در سراسر کشور هستند.

رئیس ولتینگ شهرستان شاهرود آمادگی فیزیکی و روانی را از ویژه گی های این رشته ورزشی برشمرد و گفت: چابکی، انعطاف پذیری، قدرت، تعادل و هماهنگی عصب و عضله از ویژگی های این رشته ورزشی جذاب و پرتحرک است.

سیدموسوی با بیان اینکه باشگاه های این رشته بیشتر در استان های البرز و قزوین فعال هستند، افزود: استان سمنان نیز در این زمینه فعالیت خود را آغاز کرده و هدف از برگزاری این دوره هم در همین راستا بود.

وی شناساندن این رشته ورزشی به جوانان را ضروری خواند و تصریح کرد: نبود سخت افزار استاندارد مانند سر سینگل، شبیه ساز برای آموزش مقدماتی و زیر ساخت های اولیه از دغدغه های اصلی آموزش این رشته ورزشی است.

رئیس ولتینگ شهرستان شاهرود این رشته ورزشی را تلفیقی از ژیمناستیک و سوارکاری خواند و اظهار داشت: این رشته ورزشی هم اکنون زیر نظر فدراسیون سوارکاری فعالیت دارد که می بایست با فدراسیون ژیمناستیک هم هماهنگی و همکاری بیشتر داشته باشیم.

به گفته وی اعضای کمیته فنی این رشته در کشور هفت نفر هستند و تاکنون ۱۶ استان در این رشته شروع به فعالیت کرده اند.

 شهرستان شاهرود دارای ۱۵ هزار ورزشکار سازمان یافته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =