وزیر بهداشت: بدنبال ارزان شدن خدمات دندان‌پزشکی هستیم

گرگان - ایرنا - وزیر بهداشت در مراسم بهره‌برداری از ساختمان دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان گفت که بدنبال ارزان شدن خدمات دندان‌پزشکی و نهادینه کردن استاندارد بالای بهداشت دهان و دندان بین آحاد جامعه هستیم.

به گزارش ایرنا سعید نمکی امروز سه شنبه در حاشیه افتتاح ساختمان جدید دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی گلستان اظهار داشت: یکی از مشکلات اساسی حوزه بهداشت و درمان سنگین بودن هزینه مرمت دندان برای مردم است که احداث و راه اندازی مراکزی از این دست می تواند آن را جبران کند.

سعید نمکی گفت: اکنون سه هزار و ۶۰۰ دندانپزشک با بهره مندی از سه هزار و ۲۰۰ یونیت دندانپزشکی در شیفت های مخالف (غیراداری) به مردم ارایه خدمت دارند.

وی با بیان اینکه خدمات دندان‌پزشکی طی سال‌های طولانی تعرفه مشخصی نداشت، افزود: در دوره جدید تعرفه‌ خدمات مختلف دهان و دندان پس از تعیین و تصویب در شورای عالی بیمه به همه بخشها ابلاغ شده است ضمن اینکه تلاش داریم تا هزینه های سنگین را از دوش مردم برداریم.

وی تاکید کرد: بدنبال شرایطی هستیم که دندان‌پزشک به روستا رفته و آموزش کامل را از روستاها و متن جامعه آغاز کنیم تا بتوان فرهنگ مراقبت از دهان و دندان را نهادینه کرد؛ دانشجویان دندان‌پزشکی و حتی پزشکی از سال دوم به بعد وارد جامعه شوند و مشکلات مردم را حل کنند؛ دانشجوی دندان‌پزشکی ۵ تا ۱۰ خانواده روستایی را از طریق خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت روستایی تحت پوشش خود قرار دهد.

وزیر بهداشت همچنین گفت: دانشکده دندان‌پزشکی گلستان باید به یک مرکز آموزشی برای جامعه محور شدن دندان‌پزشکی تبدیل شود.

به گزارش ایرنا در گرگان مرکز استان گلستان هشت مرکز دندان‌پزشکی دولتی انواع خدمات را به نرخ مصوب ارایه می دهد.

ساختمان دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گرگان که امروز سه‌شنبه با حضور وزیر بهداشت و استاندار گلستان افتتاح شد تمام خدمات مربوطه در ۲ سطح عمومی و تخصصی را توسط اعضای هیات علمی و متخصصان انجام می دهد.

جراحی لثه، ایمپلنت، کشیدن دندان، جراحی حفره دهان، ترمیمی، درمان ریشه دندان (عصب کشی)، انواع پروتزهای دندانی ثابت و متحرک، رادیولوژی دهان، تشخیص بیماری های دهان و دندان و انجام درمان های مربوط به دندان‌پزشکی کودکان در این دانشکده انجام خواهد شد.

دانشکده دندان‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی گلستان در فضایی حدود ۴ هزار و ۴۰۰ مترمربع در شهرک شهریار گرگان قرار دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بامداد امروز سه شنبه برای بررسی آخرین اقدامات انجام شده در حوزه مقابله با کرونا، سرکشی از چند طرح، افتتاح ساختمان دندانپزشکی شهرک شهریار گرگان و شرکت در نشست مسوولان گلستان وارد گرگان شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =