نمایندگان با رای به رزم‌حسینی وزارت صمت را از بلاتکلیفی نجات دهند

تهران-ایرنا- نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی ضمن دفاع از تصدی علیرضا رزم حسینی بر وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: از نمایندگان ملت درخواست می‌کنم با حمایت از ایشان وزارت صمت را از بلاتلکیفی نجات دهند.  

 به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، حسین نوش آبادی نماینده ورامین در جلسه علنی امروز-سه شنبه-مجلس شورای اسلامی در موافقت با برنامه ‌های علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: وضعیت آشفته بازار، نابسامانی حوزه بازرگانی و تجارت و معضلات بخش صنعت و معدن و شرایط نگران کننده تولید نیازمند انتخاب وزیری با تجربه و توانمند برای وزارت صمت است.

 وی افزود: مدیریت بازار و معیشت مردم، عدالت در توزیع کالاهای اساسی و شکسته شدن انحصار در بخش‌های مختلف صنعت، فعال سازی سامانه‌های نظارت بر کالا، حذف انحصار در کالا و اصلاح ساختار تنظیم بازار کشور را انتظارات مجلس و مردم از وزارت صمت عنوان کرد و گفت: ارتقای تولید با فناوری و ارزش افزوده کالا، حل مشکلات واحدهای بحران زده باید سرلوحه کار وزیر جدید قرار گیرد. علاوه بر این توجه به صادرات با در نظر گرفتن مزیت نسبی و زنجیره تامین کالا، توجه به صنعت خوردو لازم است در دستور کار وزیر آینده باشد.

نماینده مردم ورامین در مجلس افزود: احیا و فعال سازی معادن کوچک، تنظیم بازار فولاد، فعال کردن دیپلماسی سیاسی و تجاری در سفارت‌خانه‌های خارج از کشور، توسعه صادرات و مبادلات مرزی و گسترش تجارت الکترونیک، جلوگیری از فساد اداری در زیرمجموعه وزارت صمت، حذف رانت خواری و فروش مجوز و حواله، حذف امضاهای طلایی و استفاده از نیروهای جوان و وفادار به نظام و انقلاب می‌بایست در صدر برنامه‌های وزیر جدید صمت باشد 

نوش آبادی ادامه داد: با توجه به بررسی‌های به عمل آمده و نظر مثبت کمیسیون صنایع و نظرات مثبت بسیاری از شخصیت های علمی و مذهبی کشور و با توجه به تجارب ارزنده رزم حسینی و فعالیت ایشان در بخش های اقتصادی و نقش برجسته ایشان در حوزه های نظامی نقش قائم مقامی در کنار حاج قاسم سلیمانی در لشکر ثارالله و داشتن برنامه برای برون رفت وزارت صنعت به ایشان رای اعتماد می‌دهم از نمایندگان ملت درخواست می‌کنم با حمایت از ایشان وزارت صنعت را از بلاتلکیفی نجات دهند 

وی تاکید کرد: مخالفان از اظهارنظرهایی که موجب وهن مجلس می‌شود، پرهیز کنند

رزم حسینی روحیه خدمت دارد

احسان ارکانی نماینده نیشابور و فیروزه نیز دومین موافق به «علیرضا رزم حسینی» وزیر پیشنهادی صنعت،  معدن و تجارت بود که در نطق خود اظهار داشت: پیش از آنکه رزم‌حسینی به عنوان  استاندار موفق خراسان رضوی انتخاب شود، به عنوان معاون استاندار با وی بودم و روحیه جهادی، تعامل گرا، نگاه کارشناسی همراه با تعامل و درایت وی با روحیه خدمت به مردم را از نزدیک دیدم. همچنین شخصیت مستقل و نگاه توسعه‌گرا در وجود و شخصیت حسینی دیده شده است.

وی با بیان اینکه رزم حسینی منتقد اساسی بروکراسی اداری و برخی اشکالات اقتصادی دولت است، ‌ تصریح کرد: او مدیر دولتی نیست بلکه مدیر حاکمیتی است و اعتقاد دارد اگر قرار است کشور پیشرفت کرده و توسعه یابد،  باید همه ارکان نظام از جمله مجلس، سپاه، ارتش، ائمه جمعه، نمایندگان،  دولت و قوه قضاییه در کنار یکدیگر همراه باشند.

نماینده مردم نیشابور و فیروزه با اشاره به اینکه رزم حسینی در دفاع مقدس هم رزم سردار شهید سلیمانی بوده است، یادآور شد: این در حالی است که بعضی می‌گویند رزم‌حسینی ضعیف است در حالی که او چرا در زمان دفاع مقدس، یا زمانی که نشان فتح از رهبر معظم انقلاب دریافت کرد، یا آن موقع در شرایط دفاع در بیشتر عملیات ها حضور داشت و جانباز هم شد یا زمانی که استاندار موفق کرمان و خراسان رضوی بود، ضعیف نبود اما اکنون که وزیر پیشنهادی وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت است، ضعیف و  دوتابعیتی شده است؟

وی با اشاره صحبت‌های حجت الاسلام ذوالنور که موضوع  دو تابعیتی رزم حسینی تایید نشده است، گفت: سوال اینجاست چرا وقتی که از رزم حسینی  دوتابعیتی نیست، ‌ به او اتهام زده می شود در حالی که بدترین صفت برای نماینده انقلابی از بستن دروغ و لکه دار کردن حیثیت انسان‌ها بیزار است.  

ارکانی با تاکید بر اینکه رزم حسینی پشت میز نشین نیست و مشکلات را از روی کاغذ و گرفتن گزارش کارشناسان بر طرف نمی‌کند بلکه در میدان حاضر می‌شود، توضیح داد: بعضی از آقایان می‌گویند که  چون رییس جمهور در مجلس حاضر نشده است به رزم حسینی رای ندهیم در حالی که با این نظریه در حقیقت فشار را به مردم و اقتصاد کشور که همچنان مهمترین وزارتخانه بدون وزیر فعالیت می‌کند، وارد می‌شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه از نمایندگان خواست به رزم حسینی رای بدهند تا در فرصت باقی مانده از دولت وضعیت بازار، خودرو، ‌ صنعت و تجارت کشور بهبود یابد.

 وی یادآورشد: طبق گفته شهید سلیمانی رزم حسینی ملقب به شهید زنده و خط شکن ملقب شده است و  آیت الله علم الهدی نیز رزم حسینی را  تایید کردند. زیرا او تربیت یافته مکتب حاج قاسم سلیمانی و دفاع مقدس است و می‌خواهد تجربیات ۳۰ سال خود را پای ضریح حضرت معصومه و حرم امام رضا(ع) بریزد.

رزم حسینی را مدیری توانمند و متعهد می‌دانم

علی اصغرعنابستانی نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز دیگر نماینده موافق بود که در سخنانی اظهارداشت: امروزبه دلیل ناکارآمدی بخش‌هایی از دولت حال معیشت و شرایط مردم، تجارت، واردات و صادرات خوب نیست و اگر قرار است جهش تولید صورت بگیرد باید سکان وزارتخانه‌ها را به دست جوانان پر شور و پرورش یافته مکتب قهرمان ملی حاج قاسم سلیمانی سپرد.
در ادامه یک کلیپ از شهید سردار سلیمانی در مجلس پخش شد که سردار دل ها در آن کلیپ عملکرد رزم حسینی را به عنوان یک استاندار جهادی در استان کرمان ستایش می‌کند.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رزم حسینی در دو استان بزرگ خراسان و کرمان به عنوان استاندار موفق بوده است، تصریح کرد: تمام نمایندگان در دو استان عملکرد او را تایید می‌کنند و او را فردی شجاع، راهگشا در بروکراسی نظام پیچیده تجارت، ‌ مردمی، ‌ دلسوز و پاکدامن می‌دانم. همچنین رزم حسینی برای حل امور اهل تعامل مثبت با نمایندگان مجلس و ائمه جمعه است.
وی با اشاره به شبهه‌ای که گفته می‌شود رزم حسینی سابقه‌ای در وزارت ندارد،  یادآور شد: او هم در صنعت، معدن، تجارت خارجی و صادرات واردات و تجارت داخلی سالها فعال بوده و مسائل این بخش را از آن طرف میز به نحو بسیار شایسته درک می‌کند.
وی ادامه داد: پیش از این و در طول ۴۰ سال گذشته عده‌ای که می‌خواستند اقتصاد کشور را به گروگان بگیرند،  تبلیغ می‌کردند که تولید ثروت یک عمل قبیح است و آدم انقلابی نباید دنبال تولید ثروت برود. به همین دلیل امروز خاکریزهای اقتصادی در دست افرادی است که هیچ اعتقادی به انقلاب ندارند.
عنابستانی تصریح کرد: این افراد امروز تبلیغ می‌کنند هر کسی در بخش خصوصی فعالیت می‌کند یا صادرات و واردات انجام می‌دهد، حتما فاسد و رانتخوار است. اما سوال اینجاست این نوع نگاه با دیدگاه رهبر معظم انقلاب که از بخش خصوصی حمایت می کنند؛  منافات ندارد؟  
نماینده مردم سبزوار رزم حسینی را در بخش خصوصی یک کارآفرین نمونه دانست و گفت: اینکه او سالها بدون استفاده از رانت و مناصب سیاسی، به عنوان یک کارآفرین و صادر کننده نمونه،  موفقیت اقتصادی کسب کند،  بد است؟ در حالی که  ثروت میلیاردی و چند هزار میلیاردی برای کسی که اول انقلاب وکیل و وزیر بوده و امروز ثروتش چند هزار میلیارد است، باید بد محسوب شود.
عنابستانی با اشاره به ۳۵ هزار شغلی که رزم حسینی در زمان فعالیت اقتصادی خود ایجاد کرده بود، گفت: چنین فردی شایسته احترام است حتی او پس از رسیدن به مقام استانداری همه سهام‌های خود را واگذار می‌کند تا  دچار تعارض منافع نشود. ولی من در این جایگاه به تهمت‌ها و دروغ هایی که به خانواده رزم حسینی نسبت دادند، از ملت عذرخواهی می‌کنم زیرا هیچ کدام از خانواده رزم حسینی در خارج از کشور ساکن نیستند.
وی شناخت مبانی تولید و تجارت را یکی از خصایل رزم حسینی دانست و گفت: بعضی از واحدهای تولید و صنعتی به مسوولیت اجتماعی برای ایجاد اشتغال در منطقه بی تفاوت هستند، در حالی که برنامه رزم حسینی باز گرداندن این واحدها به نقش آفرینی در مسوولیت اجتماعی است.
نماینده مردم سبزوار با اشاره به کتابی که توسط رزم حسینی درباره قوانین صنعت  و مقررات و غیره  تالیف شده است، اضافه کرد: در این کتاب همه قوانین، موانع، چالش‌ها و پیشنهادات چاپ شده است و او را مدیری توانمند و متعهد می‌دانم که جهادی است نه جناحی و هم خاک جنگ خورده  و هم  گرمای صنعت را چشیده است.

در ادامه محمود عباس زاده مشکینی نماینده مشکین شهر در موافقت با وزیر پیشنهادی صمت گفت: ملت به این مجلس امید بسته است و از دعای خیر و نظر مثبت رهبر معظم انقلاب برخوردار است و عنوان مجلس انقلابی گرفته است.  
وی افزود: ما به نمایندگی از مردم که به ما رای دادند موظف هستیم موضع و رای و اظهار نظر خود را با کسانی که به ما نیابت دادن، با مصالح و منافع و مطالبات کشور منطبق کنیم.  
نماینده مردم مشکین شهر ادامه داد: ‌ ما باید برای رای مثبت و منفی خود حجت شرعی داشته باشیم، چرا به آقای رزم حسینی رای مثبت دادم یا رای منفی باید حجت شرعی داشته باشیم.
عباس زاده مشکینی گفت: درست نیست ما به خودمان در داخل مجلس، مجلس انقلابی بگوییم. هیچ کس خود را با پیشوند آقا معرفی نمی کند. اجازه بدهید مردم به عمل و موضع ما نگاه کنند و از آثار عمل و موضع و تشکیلات ما بهره مند شوند آنها به ما عنوان انقلابی بدهند خودمان برای خودمان نوشابه باز نکنیم.
وی افزود: انقلابی بودن دو ویژگی دارد یکی در حوزه نظر که باید معتقد و پایبند به اصول بود اسلام، ‌انقلاب، مردم و رهبری و امامت پایبند باشیم. ما در عمل به عنوان نماینده مجلس زمان شناس باشیم. در وقت مقتضی بتوانیم از خود و منافع قبیله ای و جناحی و باندی و فامیلی عبور کنیم.  
نماینده مردم مشکین شهر ادامه داد: باید با دلیل و مدرک مخالفت کنیم بنابراین در مورد این بنده خدایی که دولت در واپسین ماههای ماموریت خود به عنوان وزیر صنعت معدن و تجارت معرفی کرده است مطالبی را در فضای مجازی می گویند که این مطالب اگر حقیقت داشته باشد نشانگر این است که کشور دچار آنارشیزم است. اگر این مطلب حقیقت داشت، گزارش دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات، اطلاعات سپاه و کمیسیون اصل ۹۰ کجاست؟. در مورد کدام یک از ما و شما در فضای مجازی از این گونه حرف ها زده نمی شود.
عباس زاده مشکینی گفت: منطقه مشکین شهر که از حیث محرومیت ۳ تا بشاگرد دارد بیشترین مطالبات متمرکز در حوزه ماموریت صنعت، ‌معدن و تجارت است و ۵ ماه از عمر مجلس گذشته است من یقه چه کسی را بگیریم.  
وی افزود: رییس جمهور را شرعا عذر دارم نمی توانم استیضاح کنم سوالات مجلس را هم فعلا تا به امروز هیات رییسه صلاح ندیده است که مطرح کند. ۵ ماه یک وزارتخانه مهم که گرانیگاه مشکلات و مطالبات کشور دارد بی وزیر است. من وزیر هم پیدا نمی کنم مطالبات مردم را مطرح کنم. رزم حسینی من در مورد شما مطالعه کردم وبه شما رای می دهم به شرطی که در مقابل مافیا بایستید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =