۱۰ گروه عملیاتی و امدادی در منطقه زلزله‌زده سمیرم حضور دارند

اصفهان- ایرنا - مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: ۱۰ گروه عملیاتی و امدادی در منطقه زلزله‌زده سمیرم اصفهان حضور دارند.

منصور شیشه فروش روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: زمین لرزه‌ای به بزرگی ۴.۷ درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) روز سه شنبه منطقه ونک از توابع شهرستان سمیرم واقع در جنوب استان اصفهان را لرزاند که پس از آن گروه‌های ارزیاب و امدادی در منطقه حضور یافتند تا در کنار امدادرسانی میزان خسارات را برآورد کنند.

وی با اشاره به هماهنگی‌های لازم با مدیریت بحران شهرستان سمیرم اضافه کرد: این گروه‌ها متشکل از نهادهای هلال احمر، اداره‌های آب، برق، گاز و بنیاد مسکن در بخش‌ها و روستاهای مختلف حضور یافتند تا گزارش‌های خود را تکمیل کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه وقوع پس لرزه ۱.۵ ریشتری دقایقی پس از زلزله اصلی گزارش شد،  ادامه داد: بنا به گزارش اولیه آنان خسارت جانی نداشتیم اما دیوار دست کم ۲ باب منزل مسکونی و برخی پنجره‌های خانه‌ها ریخته است.

شیشه فروش تصریح کرد: با وجود اینکه منطقه کوهستانی است اما گروه‌های امدادی و عملیاتی به موقع در محل حضور یافتند و فعالیت خود را آغاز کردند.

به گزارش ایرنا، زمان وقوع این زمین لرزه ساعت ۷ و ۳۸ دقیقه و عمق آن در ۱۰ کیلومتری زمین و مختصات جغرافیایی این زمین لرزه ۵۱.۲۱ درجه عرض جغرافیایی و ۳۱.۶۶ درجه طول جغرافیایی بوده است.

همچنین نزدیک ترین شهرها به مکان این زمین لرزه ۱۸ کیلومتری ونک (اصفهان)،۱۸ کیلومتری آلونیه (چهارمحال وبختیاری) و ۲۳ کیلومتری گندمان (چهارمحال وبختیاری) و نزدیکترین مراکز استان به محل وقوع این زلزله ۸۱ کیلومتری شهرکرد و ۱۱۵ کیلومتری یاسوج اعلام شده است.

شهر سمیرم با افزون بر ۲۶ هزار نفر جمعیت و محله های پامنار، خواجگان، قلعه، دهان، دلگر، جنگل، علیا و ماندگار بعنوان مرکز شهرستان سمیرم در ۱۶۰ کیلومتری جنوب اصفهان قرار دارد.
 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =