انجام ۲۲۱ ماموریت نجات در محیط‌های آبی کشور در تابستان

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۲۲۱ ماموریت نجات (غرق شدگی) در محیط‌های آبی کشور(رودخانه ها، سواحل دریا و دریاچه پشت سدها) در تابستان ۱۳۹۹ از سوی امدادگران و نجاتگران هلال‌احمر خبر داد.

مهدی ولی پور روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با اعلام گزارش ماموریت های امداد و نجات در تابستان ۱۳۹۹ افزود: در تابستان ۲۲۱ مورد ماموریت امداد و نجات در محیط های آب کشور در ۲۸ استان به انجام رسید، که منجر به نجات ۷۶  نفر، انتقال ۳۱ مصدوم به مراکز درمانی و ارائه خدمات سرپایی به ۲۱ نفر از مصدومین این حوادث شده است.

وی ادامه داد: با تلاش نجاتگران هلال احمر در رسیدگی فوری به آسیب دیدگان حوادث(غرق شدگی) در محیط های آبی و نجات جان افراد مضطر، بیشترین عملیات نجات در محیط های آبی به ترتیب مربوط به سواحل دریا با ۳۳ درصد، رودخانه با ۳۰ درصد و دریاچه پشت سد ها با ۱۷ درصد است.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: طبق آخرین اطلاعات ثبت شده در سامانه های اطلاعاتی مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر بیشترین عملیات ساحلی در محیط های آبی استان های مازندران با ۳۴ مورد (۱۵ درصد از کل ماموریت های  ساحلی)، گیلان با ۳۳ مورد(۱۵ درصد از کل ماموریت های ساحلی) و خوزستان با ۲۳ مورد(۱۰ درصد از کل ماموریت های ساحلی) انجام شده است.

ولی پور با بیان اینکه در طرح امداد و نجات تابستان امسال ۴۵ پست موقت و ثابت امداد و نجات ساحلی هلال‌احمر برای نجات جان مسافران این فصل در داخل طرح‌های سالم‌سازی دریا و در کنار ناجیان غریق فدراسیون و سایر دستگاه‌ها فعال بودند، گفت: این شمار پست موقت در سواحل شمالی استان های گلستان یک پست (ساحل بندر گز)، استان گیلان ۱۰ پست (رضوانشهر، آستانه، آستارا، انزلی، تالش، لنگرود، رودسر، رشت، لاهیجان، لنگرود)،  استان مازندران ۱۰ پست (فرح آباد، چپکرود جویبار، پارکینگ ۳ بابلسر، پارک لاله فریدونکنار، پلاژ دارایی محمود آباد، ایزدشهر نور، طرح شهرداری نور، سی سنگان نوشهر، ولی آباد تنکابن، ساحل طلایی رامسر) و استان های خوزستان یک پست شهرستان شوشتر، سیستان و بلوچستان یک پست (چابهار ساحل تیس)،  آذربایجان غربی یک پست (ساحل دریاچه ارومیه) و جزیره کیش یک پست (پلاژ آقایان) به ارائه خدمات امداد و نجات ساحلی و دریایی به مسافران تابستانی پرداختند.

وی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: تلفن گویای «ندای امداد» با شماره ۱۱۲ در هر جا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای آسیب دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور از جمله وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور به عنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به آسیب دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =