اعتقاد به‌ فرهنگ"ما می‌توانیم" تنها عامل خودکفایی کشور است

اهواز - ایرنا - نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری بی اعتقادی برخی به فرهنگ "ما می توانیم" را عامل اکثر مشکلات کشور دانست و گفت: با نهادینه شدن این فرهنگ می‌توان بسیاری از مشکلات کشور را برطرف کرد و به خودکفایی رسید.

به گزارش ایرنا آیت الله محسن حیدری دوشنبه در همایش گرامیداشت مقام شهید سید محمدعلی جهان آرا که در محل شرکت گاز خوزستان برگزار شد اظهار داشت: هرچه عزت،کرامت، پیشرفت و معنویت داریم به برکت شهداست و تکریم شهدا تکریم آرمانهای آنهاست.

وی با بیان اینکه شهدا، تنها یک فرد نیستند بلکه یک مکتب هستند گفت: اگر به تحولات جهانی بعد از پایان جنگ تحمیلی بنگریم، نقش شهدای دفاع مقدس را در زمینه استقلال خواهی، عدالت طلبی و مبارزه با ظلم و ستم می بینیم.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری افزود: شهدا فرهنگ "ما می توانیم" را به ما آموختند، که امام راحل(ره) آن را مطرح کردند و مقام معظم رهبری عَلَم آن را به دوش گرفتند و به برکت همین فرهنگ، خیر و برکت بسیاری نصیب نظام جمهوری اسلامی ایران شده است.

وی با بیان اینکه شهدا عاملان به فرهنگ "ما می توانیم" بودند افزود: شکست حصر آبادان در شرایطی انجام شد که هیچ کس تصور آن را نداشت که با قدرت دشمن و محاصره شدید آبادان بتوان از صف دشمن گذشت اما شهید جهان آرا و همرزمانش با شنیدن پیام امام(ره) بر لزوم شکست حصر آبادان، این ماموریت غیرممکن را با فرهنگ "ما می توانیم" ممکن کردند.

آیت الله حیدری عنوان کرد: فرهنگ "ما می توانیم" فقط در صنایع نظامی و دفاعی نبود بلکه در تمام عرصه های صنعتی و تکنولوژی دنبال شد. یکی از این صنایع که با توجه به تحریم ها توانست به خودکفایی برسد همین صنعت نفت و گاز کشور بود. 

وی افزود: هرکجا که فرهنگ "ما می توانیم" به کار گرفته شد پیشرفت داشتیم و هر جایی که آن را کنار گذاشتیم با مشکلات بزرگی روبرو شدیم. مشکلات اقتصادی ما با وجود تحریم های آمریکا سخت تر شده است اما عمده مشکل اقتصاد ما کنار رفتن فرهنگ "ما می توانیم" بین مسئولان مربوطه است.

نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه آثار جنگ بر چهره خوزستان همچنان وجود دارد گفت: رتبه برخورداری خوزستان بعد از جنگ از سه به ۲۷ تنزل پیدا کرده است و دولت های سرکار آمده غالبا کار خاصی برای بهبود وضعیت استان نکرده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =