واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه با حضور وزیر نیرو افتتاح شد

ارومیه- ایرنا- واحد نخست بخار نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه با اعتبار ۲۱۲ میلیون یورویی روز سه‌شنبه با حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو و استاندار آذربایجان غربی افتتاح و به شبکه سراسری برق وصل شد.

مدیرعامل شرکت تولید برق آذربایجان‌غربی روز سه‌شنبه در حاشیه سفر وزیر نیرو به ارومیه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: این نیروگاه شامل سه واحد ۱۶۰ مگاواتی به ظرفیت ۴۸۰ مگاوات در دست احداث بوده که واحد اول بخار مجموعه هم اینک به شبکه برق سراسری وصل شد.

ابراهیم یکانی مطلق با اشاره به اینکه ۳۵۸ میلون یورو اعتبار کل طرح بخش بخار بوده که در فاز نخست ۲۱۲ میلیون یورو هزینه شده، افزود: فاز اول این نیروگاه با ظرفیت ۱۶۰ مگاواتی در شهریور سنکرون (هم گام سازی) شده بود که امروز افتتاح شد و در آینده نزدیک نیز واحدهای دیگر به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی بیان کرد: با بهره‌برداری از کل نیروگاه سیکل ترکیبی ارومیه، ظرفیت اسمی آن به یک‌هزار و ۴۵۰ مگاوات می‌رسد.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌غربی گفت: افزایش تولید برق، پاسخ‌گویی به رشد مصرف در منطقه و همچنین افزایش راندمان نیروگاه‌های گازی با تبدیل آن به سیکل ترکیبی و  امکان صدور برق به کشورهای همجوار از اهمیت نیروگاه ارومیه است.

یکانی مطلق افزود: این نیروگاه در وضعیت کنونی تحریمی کشور و با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی با همت و تلاش شبانه‌روزی به بهره‌برداری رسید.

 این نیروگاه شامل ۶ واحد گازی و سه واحد بخار بوده که واحد نخست آن امروز به طور رسمی افتتاح شد.

طی سال گذشته بیش از ۹.۳ میلیارد کیلووات ساعت انرژی برق در نیروگاه‌های تحت پوشش شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان غربی تولید و به شبکه سراسری تحویل شد.

از این مقدار سهم نیروگاه ترکیبی ارومیه، چهار میلیارد کیلووات ساعت، نیروگاه ترکیبی شوباد بیش از سه میلیارد کیلووات ساعت و نیروگاه ترکیبی خوی ۲ میلیارد و ۱۵۶ میلیون کیلووات ساعت و مابقی در نیروگاه گازی ارومیه تولید شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =