۳ بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در ارومیه پر شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به لزوم همراهی مردم در راستای جلوگیری از بستری بیشتر کرونایی در استان گفت: سه بیمارستان مرجع بیماران کرونایی در شهر ارومیه پر شده است.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در جلسه اضطراری قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی افزود: ظرفیت پذیرش بیمارستان طالقانی و اورژانس آن به عنوان مرکز اصلی درمان این بیماران پر شده و امکان حضور بیمار جدید وجود ندارد.

وی با اشاره به تکمیل ظرفیت اورژانس بیمارستان های امام خمینی (ره) و امام رضا (ع) اضافه کرد: همچنین تمامی بخش های اختصاص یافته به کرونای این ۲ بیمارستان به طور کامل پر شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی ادامه داد: در بیمارستان‌های مطهری و سیدالشهدا (ع) ارومیه نیز به ترتیب بیماران باردار کرونایی و کودکان مبتلا و همچنین بیماران قلبی مبتلا به کرونا بستری می شوند.

آقازاده گفت: طبق مصوبه ستاد استانی کرونا، ۳۰ درصد از تخت های بیمارستانی تمامی بیمارستان های دولتی غیردانشگاهی و خصوصی برای بستری بیماران کرونایی اختصاص یافته است.

وی گفت: شهروندان ارومیه ای در صورت داشتن علایم کرونا، به مراکز خدمات جامع سلامت ۱۶ ساعته شامل مرکز "ملک افضلی" در فلکه آبیاری خیابان صفا، "مرکز شهدا" در خیابان شهدا و "مرکز فرشته" در انتهای رودکی مراجعه و از حضور در بیمارستان ها خودداری کنند.

وی افزود: البته جهت دریافت خدمات درمانی و بستری برای بیماران کرونایی، سایر بیمارستان های دولتی غیر دانشگاهی و بیمارستان های خصوصی نیز آماده است.

به گزارش ایرنا، همه شهرهای آذربایجان غربی همچنان در وضعیت نامناسب کرونایی قرار دارند و تنها در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ نفر بر اثر ابتلا به این بیماری در استان جان خود را از دست داده اند که هفت نفر آنها اهل ارومیه بودند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =