تجلیل از رزمندگان سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ

تهران- ایرنا- همزمان با هفته دفاع مقدس، سپاه محمد رسول الله (ص) در مراسمی از پیشکسوتان و رزمندگان هشت سال دفاع مقدس تجلیل کرد.

به گزارش ایرنا، سالن همایش های بین المللی برج میلاد تهران عصر دوشنبه میزبان جمعی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس لشکر محمد رسول الله تهران بزرگ بود.

رزمندگان دیروز و پیشکسوتان امروز جنگ تحمیلی هنوز خاطرات را پس از گذشت ۳۰ سال مرور می کنند و اعتقاد دارند که در آن زمان رزمندگان به عشق خدا، امام و میهن گام به جنگ تحمیلی گذاشتند.

یکی از این رزمندگان که عاشقانه مشغول مرور خاطرات با جمع دیگری از همرزمانش بود گفت: در عملیات های مختلف بچه ها همدل و رفیق بودند و به خوبی از همدیگر پشتیبانی می کردند و این اتحاد و یکپارچگی رمز پیروزی بود.

حسن توکلی افزود: نبرد حق علیه باطل هیچ گاه تمامی ندارد و در این شرایط نیز مسئولین و مردم باید در یک صف و مسیر قرار بگیرند.

این یادگار هشت سال جنگ تحمیلی می افزاید: در آن دوران رزمندگان عاشقانه جان خود را در راه این کشور و خدا دادند و خوشا به حال آن دسته از افرادی که به فیض شهادت نائل شدند و خدا نخواست ما در این مسیر قرار بگیریم اما همچنان منتظر شهادت هستیم.

برای جنگ اقتصادی با دشمن به همدلی نیاز داریم

همچنین جانشین قرارگاه ثارالله تهران بزرگ در این مراسم در سخنانی گفت: نبرد حق علیه باطل تمامی ندارد و در تمامی زمان ها این نبرد ادامه خواهد داشت و خوشا به حال افرادی که در این مسیر به اذن خدا شهید می شوند.

سردار سرتیپ پاسدار محمد اسماعیل کوثری افزود: هم اکنون نیز در شرایط جنگ قرار داریم، آن دوران جنگ با توپ و تانک و تفنگ بود و این دوران در جنگ اقتصادی با دشمن هستیم و باید مسئولین و مردم در این جنگ نیز همدل شوند چرا که همدلی و اتحاد و یاد خدا رمز پیروزی است.

وی تاکید کرد: در این شرایط سخت انجام کمک های مومنانه و دست گیری از افراد نیازمند بسیار مهم است و این اقدام به لطف خدا با وسعت زیادی در کشور انجام شده است.

به گفته این یادگار هشت سال دفاع مقدس، این فداکاری و از خودگذشتگی موجب پیروزی می شود و به لطف خدا همانطور که در جنگ هشت ساله پیروز شدیم در این جنگ نیز به پیروزی خواهیم رسید.

وی در ادامه به بیان خاطراتی ار رشادت های رزمندگان در جنگ تحمیلی پرداخت و گفت:‌ رفقای ما در این جنگ سخت با توجه به حمایت های همه جانبه از کشور عراق رزمندگان به لطف پرودگار متعال بر دشمن پیروز شدند.

همچنین فرمانده سپاه محمد رسول الله (ص) تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه این برنامه به ابتکار شهردار تهران ترتیب داده شده گفت: به تعبیر رهبر معظم انقلاب، جنگ ما یک گنج است و اگر با دقت توجه کنیم می‌بینیم که در دفاع مقدس، تمام ظرفیت های ایجاد یک تمدن نهفته است و باید از این ظرفیت ها استفاده کرده و اتفاقات و حوادث دوره هشت ساله دفاع مقدس را نمایان کنیم.

سردار محمد یزدی با بیان اینکه شهادت ارزش والایی است که حاصل زندگی خوب شهیدان ما بود افزود: باید زندگی کردن مانند شهدا را بیاموزیم که سبب می شود کشور ما به قله های رفیع رشد و توسعه دست پیدا کند.

وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی توانستیم همبستگی ملی را به نحو احسن به دنیا نشان دهیم؛ در این جنگ همه اقوام، استان ها، ادیان، مذاهب، اقشار اعم از زن و مرد شرکت کردند و همه آنها ظرفیت بزرگی است که کشور را به قله رفیع رشد و توسعه می رساند.

فرمانده سپاه محمد رسول (ص) تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در این مراسم که با حضور خانواده های معظم شهیدانی همچون ابراهیم همت، احمد سوداگر، حاج حسین همدانیان و دیگر شهیدان نام آور سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ برگزار شد از تمامی رزمندگان و خانواده های معظم شهدا تجلیل خواهد شد.

همه کفر در مقابل نظام اسلامی ایستاده است

همچنین فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ در حاشیه برگزاری این مراسم به خبرنگار ایرنا گفت: امروز نیز همچون جنگ هشت سال دفاع مقدس کفار و ابر قدرت های جهانی در مقابل نظام جمهوری اسلامی ایران ایستاده اند و کشور در یک جنگ سخت و پیچیده ای قرار دارد.

سردار حسین رحیمی افزود: در جنگ ناجوانمردانه هشت سال دفاع مقدس رزمندگان با دست خالی و با کمترین امکانات و پایین ترین قیمت نفت و در محاصره شدید در مقابل رژیم صدام صف آرایی کردند و به پیروزی رسیدند.

وی با بیان اینکه کشورمان به برکت خون شهیدان به پیشرفت های بزرگی دست یافته گفت: در بخش هایی همچون صنایع، فناوری، تکنولوژی و سایر بخش ها به پیشرفت های بزرگی رسیدم و حرف های زیادی برای گفتن داریم.

فرمانده نیروی انتظامی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: همانطور که در جنگ تحمیلی با روحیه و اراده مثال زدنی به پیروزی دست یافتیم در این جنگ اقتصادی نیز به پیروزی خواهیم رسید.

همچنین در حاشیه این مراسم از دو کتاب کوهستان آتش به قلم گلعلی بابایی و بچه‌های حمزه به قلم مسعود ده نمکی نیز رونمایی شد.

تجلیل از خانواده معظم شهدا و ایثارگران، اجرای ویژه برنامه های هنری در وصف دفاع مقدس از دیگر برنامه های امروز سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در این مراسم بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =